Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok főtt, péppé zúzott...

Adhatok főtt, péppé zúzott csirkemájat enni az 5-6 hetes kismacskáimnak?

Figyelt kérdés

Eddig főtt, pépesített csirkehússal etettem őket, kaptak már levesben főtt sertéshúst is összeturmixolva. A változatosság kedvéért bevezetném náluk a csirkeszívet és -májat.


Az anyjuk normálisan szoptatja őket egyébként.


Még néhány kérdés:

Hányszor adjak nekik naponta enni, amíg szopnak? Napi kétszer elég?


Az egyik kismacska miért csak szöszmötöl, ha enni kell? A másik kettő szinte zabál, ez a kis vacak meg csak ímmel-ámmal eszik. (Pedig ő a legnagyobb súlyú, látványosan nagyobb, mint a másik kettő.)

Illetve: hogyan vegyem rá arra őket, hogy megegyék a kevés mézzel elkevert natúr joghurtot? Ezt semmiképp sem akarják nyalogatni.


2012. jún. 4. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
A natúr joghurtot én elhagynám az étrendjükből, semmi szükségük rá. A nagyobbik cica gondolom már javarészt a mama emlőiből jóllakik, kevésbé éhes, amikor eléjük kerül az eleség. Egyébként ha már ennyi "drága" dolgot adsz nekik, vagyis komolyabb összeget szánsz a cicusok táplálására, akkor azzal az erővel vehetnél a kicsiknek kifejezetten nekik való macskatápot. Vagy ezzel elvi gondjaid vannak, a házikosztra szavazol? A macskatápban az a jó, hogy nem kell aggódnod miatta, hogy kaphatja-e vagy sem, és kifejezetten életkor szerint nekik van összeállítva a megfelelő vitaminokkal, ásványi anyagokkal, fehérjével (ami nem feltétlenül van meg a házikosztban). Csak egy vélemény, amivel a világért sem akarlak bántani.
2012. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ezt javaslom:)Nekem is most van 1 kiscicám 4-6 hetes körül lehet(nemtudom mert az anyja elhagyta)

Az enyém nem hajlandó enni tálból csak fecskendővel etetem,szóval a tieidnek sem ajánlom a házikosztot,inkább kifejezetten nekik való eledelt vegyél:)

2012. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A yoghurtot meg a mezet inkabb hagyd ki.Nem valo nekuk az edesseg, a cukortartalmu etelek.


A macskatapokat en pl.hanyagolom,amiota az elozo macsekom annak lett az aldozata.(Ez amacsek heti 2x kap a fogacskai miatt, ropogtasson).

Kap rendszeresen halat, fott csirket, egyeb husit(nem nyersen) neha majat.Meg mindenfele hazikosztot,amit megkivan es megeheti.

2012. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!