Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baj a cica wc-vel?

Mi lehet a baj a cica wc-vel?

Figyelt kérdés

Kb. egy fél éve vettünk egy fedett macsak wc-t a cicánknak.

Az utóbbi időben pedig egyre büdösebb van a lakásban,már 2 nappal az alom cserélés után is...:/

pedig nem a legócskább almot szoktuk bele tenni.

Viszont a filter a macska wc tetején még nem lett kicserélve,mert nem tudom,hogy olyat lehet-e venni másikat hozzá,vagy ki lehet-e mosni esetleg?

Most azon gondolkodom,hogy levesszük a wc tetejét,mert így jobban beszorul a büdi,vagy venni kellene ilyen alom illatosítót,de arról meg azt hallottam,hogy káros lehet a cica egészségére...

Lehet én vagyok a totál hülye,hogy nem tudtam mit kell csinálni a filterrel.

előre is köszönöm!


2012. jún. 5. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A filtert kilehet mosni,de nem tudom mért lehet büdös nálatok.Nálunk is fedett van és több cica használja,de nincs szag igaz reggel-este szedem a végterméket és csomósodó macskaalmot használunk.
2012. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálam mondjuk csak sima alomtálca van, de időnként az is át szoktam mosni az egészet folyékony szappannal, mert különben alomcsere után is büdös van. Nem tudom, milyen ez a cica wc, de szedd szét, és áztasd be szerintem az összes "alkatrészét".
2012. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Hát persze mi olyan 4-5 naponta átmossuk,szintén folyékony szappannal.

Úgyhogy én sem értem...

Az alom illatosítóról mi a véleményetek?

2012. jún. 5. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer használtam illatosítót,de illata nem volt így nekem jó tapasztalatom nincs.Milyen almot használsz?Mi az aldis shah-t és elég jól a szagelszívó képessége.
2012. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Képzed mi is pont azt!:D

Vagyis most vettünk egy drágábbat,de legtöbbször mi is azt.

2012. jún. 5. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem csak sima szappannal mosom át, hanem hipóval. Nyitott almostálca van, soha nem volt szag.
2012. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet nem elég a folyékonyszappan. Próbáld meg vmi súrolószerrel erősen átkefélni, minden kis zegzugát, majd tiszta vízzel átmosni és kész. Fressnapfban lehet kapni filtert hozzá, bár nekünk hónapok óta nincs, még se büdi. Olcsó, pennys macskaalmot használunk mégis egy hétig tökéletesen jól bírja, jó sokat önts bele egyszerre és a kaksit mindig vedd ki, ha észreveszed. Emellett nem szabadna büdinek lennie...
2012. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! és attól egyébként nem lehet semmi baja a cicámnak ,ha hipóval mosom ki az almos wc-t ?
2012. jún. 6. 12:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok "hipós". Úgy csinálom, hogy beleöntöm a tálcába a hipót, WC kefével jól körbesúrolom. Utána vízzel felhígítom, és egy ronggyal is körbemosom még, hogy minden hajlat tiszta legyen. A végén persze jól kimosom tiszta vízzel és szárazra törlöm. Semmi bajuk nem lesz.
2012. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!