Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi egy macska napi kajaada...

Marczi kérdése:

Mennyi egy macska napi kajaadagja grammban?

Figyelt kérdés

Van két gyönyörű fehér kandúrom (oltva, féregtelenítve, állatorvos rendszeresen látja). Nem mondom, hogy nem lehetnek elkényeztetve, mert főleg benti cicák, de a hétvégét általában kint töltik (4-10 órát, mikor mennyit).

Márciusban elkezdtek "nem enni", ami annyit tesz, hogy mikor hogy ettek. Állatorvostnál lemértük őket, 3,5 kilók voltak mindketten. Szerintem soványak, állatorvos szerint csak kandúrkodnak, normális.

A hétvége óta nem győzöm nekik a kaját adni. Azelőtt egy nap megettek egy 400g-os konzervet (ketten), plusz kunyiztak a vacsorámból szokásosan. Ma reggelre kaptak 3/4 konzervet, este 6 óta benyomtak 3 alutasakos kaját és egy fél konzervet (tehát 3x100+cca200g). Nem sajnálom tőlük, és nem is árt meg nekik, mert nincsenek elhízva.

Nem az első eset, hogy így megjött az étvágyuk, ha lehűl az idő máskor is megtörténik.

Csak úgy érdekel, hogy ez a normális adag, mihez viszonyítsam.



2012. jún. 5. 19:41
 1/6 Maxitabi ***** válasza:
100%

Ha "kandúrkodnak", elmehet, vagy meg is jöhet az étvágyuk (egyes emberek zabálnak, ha szerelmesek, mások lefogynak....). A mennyiség attól függ, milyen szinvonalú táppal etetsz. Elvileg rá kell írni az AJÁNLOTT napi mennyiséget az eledelre. Ettől lehet (kell) eltérni, az igényeiknek megfelelően. Ha úgy látod,sok, ne adj nekik. Kibírják több napig is kaja nélkül amúgy,csak víz legyen. Persze nem kell éheztetni őket...De sokkal rosszabb, ha elhíznak, mintha soványak.

A jó minőségű konzervből kevesebb kell- ne legyen benne cukor, gabona, aroma, ízfokozó, tartósítószer. Min. 60% hús (ne állati melléktermék) legyen benne.Szerintem a mennyiség tényleg sok, amit leírtál. Az én 7 kg maine coon kandúrom eszik naponta egy fél tasakost(csak a szaftot) és kb 50-60 g száraztápot (igaz, az Orijen)+ néha nyers húst egy keveset.Ha nem haragszol, de ajánlanám a kandúrok ivartalanítását, úgy vettem ki, hogy még ivarosak..

2012. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Macskánként naponta konzervből vagy alutasakosból 3* 10 dkg kell (egy átlagos felnőtt macskának). Ha valamelyik étkezést táppal váltod ki, akkor 2 dkg táp felel meg 10 dkg. konzervnek, mert a konzervek nedvességtartalma kb 80%. Így olvastam több eteséi útmutatóban is, és mi e szerint etetjük a sajátunkat. Ő 4,5 kg, de lakásban tartott és ivartalanított, tehát neki nem nagyon ingadozik az étvágya. ( és a súlya sem.)
2012. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Másnapra már csökkent is az étvágyuk.

Igen, a cicák ivarosak, és nem értem, miért kellene őket ivartalanítani.

2012. jún. 7. 08:56
 4/6 Maxitabi ***** válasza:

Nem jelölnek bent a lakásban?? Jó penetránsan büdöset??

És akkor nem lenne gond, ha tüzelő macskát éreznek-megbolondulnak a hormonjaik-akkor is, ha nem elégíthetik ki férfiúi vágyaikat... Egyébként egézségügyileg is ajánlják.

2012. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kényelmi kérdések miatt heréltessem ki őket? Igen, szoktak jelezni, de ki lehet pucolni. Az elején nehéz volt, de rájön az ember, mit hogyan.


Egyébként egészségügyileg miért ajánlják?

2012. jún. 11. 09:26
 6/6 Maxitabi ***** válasza:
100%
Azért, mert kisebb az esélye a sajnos igen gyakori daganatos megbetegedéseknek-ivarszerveken. Másrészt pedig a cicák ösztönlények, addig mennek, míg ki nem elégül a vágyuk...Náluk nem élvezet a párosodás, hanem muszáj és fájdalmas is. Legvégül pedig megelőzöd (a betegségeken kívül, hogy utódokat nemzzenek(még ha inkább bentiek is, ügyesek ám..)és szaporítsák a kóbor macskák számát.
2012. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!