Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha az anyamacska is megveri a...

Ha az anyamacska is megveri a kismacskákat, ha rosszat csinálnak, akkor miért mondják, hogy veréssel nem lehet macskát nevelni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 22:46
 1/6 anonim válasza:
93%
Mert nem lehet. Ha te püfölöd a macskát akkor max azt éred el, hogy távolságtartó lesz veled, vagy épp mindenkivel. Ha az anyja ad neki, akkor felfogja, hogy oké, nem csinálunk ilyet.
2012. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor az anyját miért nem utálja ezért?
2012. jún. 5. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Te kaptál anyádtól?és utálod?

és ha megütlek?engem fogsz?

tényleg nem lehet az enyémek cukik mert nem verem meg őket

csomó mindenkié meg undok ők verték.....

2012. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert van értelmes módja is, csak ahhoz értelmes ember is kell...
2012. jún. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anyamacska a "macska etikára" neveli a kölykeit és az a fenyítés amit látsz az nem fáj a kölyöknek,de tudja,hogy amit csinál az nem helyénvaló.

Nálam a verés fogalma a következő:megverni úgy valakit,hogy az fáj a másik félnek.Na veréssel nem lehet nevelni,azok verik a macskáikat akik türelmetlenek és idegbetegek.A macskát is lehet nevelni,de nem veréssel.

Nálam taps van ha rosszat csinálnak és tudják ha tapsolok akkor nem jól viselkednek.

Téged se veréssel neveltek fel nem?Hanem szavakkal és szeretettel jobb esetben.

2012. jún. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1, Mikor láttad, hogy az anyamacska veri a kiscicákat? Nekem rengeteg anyacicám volt és sokszor voltak kismacskáink, felügyeltem is rájuk egész nap, de sosem láttam, hogy verné a kicsinyeit. Esetleg fenyegetően néz, vagy fújtat, vagy meglöki a mancsával, de nem veri meg.


2, Te nem vagy az anyja, nem fogja tudni, hogy "csak" nevelni próbálod.


3, A macskák érzékenyek a hangokra, ezért a taps valóban nagyon hatásos tud lenni. Én mindig tapssal ijesztem el a macskákat a környékről (időnként 10 macska is van a kertben, jönnek ide az enyémekhez, vagy ennivalóért, mert a szomszédok úgy látszik nem etetik a macskáikat elég gyakran). Általában elég egyet is tapsolni, de ha 4-5 taps követi egymást, akkor már biztos elrohannak.

A saját macskám nem félnek tőle, csak kicsit összehúzzák magukat és látni az arckifejezésükön, hogy nem tetszik nekik. Ha miattuk tapsolok, akkor ők is szokták tudni, hogy nem örülök annak, ahogy éppen viselkednek.


Amúgy remélem, hogy aki van olyan hülye, hogy veréssel nevel macskát azt egyszer jól összecsikarja és elfertőződik, vagy "tetanusz baktérium" kerül a sebbe (aki ismeri, tudja milyen görcsöket és kínokat tud okozni az embernek).

2012. júl. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!