Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám a kiscicám alomra...

Hogy tudnám a kiscicám alomra szoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy 5-6 hetes kiscicám, de nem igazán boldogulok vele szobatisztaság terén. Az előző cicámat ahogy elhoztuk, már tudta, hogy hová kell piszkítania, de ez a kis rosszaság ahelyett, hogy az alomba menne, inkább a sarkokba végzi el a dolgát, vagy szekrény mögött. Azokon a helyeken használtam hipót, de azután is inkább oda ment vissza. Az elején arra gondoltam, hogy nem tud bemászni az alomtálcába, de direkt raktam oda kis 'lépcsőt' neki :) Amikor látom, hogy valahová végezni akarja a dolgát (hál' Istennek csak két kedvenc helye van), akkor belerakom az alomba, ott elvégzi a dolgát, de nem akar rögzülni benne, hogy ez így lenne helyes. Mit tehetnék, hogy az alomba végezze el a dolgát? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 6. 14:00
 1/7 anonim válasza:
Az én cicám mikor végezni akarta a dolgát én is beleraktam az alomba, és utána mindig odament. Talán próbáld meg oda tenni a "kedvenc helyére".
2012. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerül elcsípned,hogy az alomba menjen a pisi akkor ne szedd ki a pisit.Maradjon az alomba a termék és így lesz ott illat ami alapján már elvileg oda fogja végezni a dolgát.Illetve akár óránként is berakhatod a cicát az alomba,hogy kicsit jobban megjegyezze,hogy nem olyan rossz hely az a wczéshez :)
2012. jún. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
benne hagyom én, csak a szilárd terméket szoktam kivenni belőle egy-másfél naponta, és konkrétan a szekrény elé tettem, ami az egyik kedvenc helye, ha esetleg oda akarna menni akkor "útba essen" neki, de még ez se igazán hatja meg :S lehet, hogy azért nem végzi el benne a dolgát mert kevés az alom? ilyen kristályos, nedvszívós almot használok, lehet az nem tetszik neki?
2012. jún. 6. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet :( Azt nálam se szeretik a cicák.Mi ilyen csomódosó macskaalmot használunk és azzal nincs probléma.
2012. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 hete hoztam egy 6 hetes kiscicát! Az első 3 napban kb. ő is a sarokba ment piszkítani!Mindig megszidtam érte nem is simogattam meg! majd idővel mindig mikor felkelt bele tettem az alomba! Fogtam nem engedtem el és belepisilt mikor kijött megdicsértem! Már több napja is szépen az alomba jár! :)


Amúgy észrevenni rajta amikor piszkítani akar! Elkezdi a járólapot vagy akár a szőnyeget kaparni gyors fogd meg és tedd bele az alomba! hidd el hamar megtanulja :)

2012. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha látod,hogy kaparászik,akkor gyorsan tedd bele az alomba.Esetleg próbáld az ujjaddal kapargatni az almot,hátha úgy megérti.Én 8 hetesen hoztam el a cicámat,és 2 nap alatt megtanulta,hogy az alomba végezze a dolgát.
2012. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, majd próbálkozom tovább kitartóan :)
2012. jún. 6. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!