Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy ivartalaníttassuk a cicát?

Figyelt kérdés
Van egy lány cicánk, eddig minden évben volt kiscicánk és mindig elajándékoztuk őket. Már mi vagyunk itt a környéken a "cicás" család, ha valakinek kell kiscica, akkor tudják, hogy nálunk nyáron szokott lenni. Csak épp az utóbbi két évben a hülye időjárás miatt máshogy volt a macskáknál párzás, és kora tavasszal és nyár végén is fialt a cicánk. Az még nem is lenne gond, hogy sok a kiscica, mert már mikor vemhes, akkor is szoktuk tudni, ki lesz a gazdájuk, de szegény macskának nem lehet jó ennyit szülni és aztán egész nyáron kismacskákat gondozni, ráadásul a sok szüléstől a hasa is csúnyán áll már, pedig még elég fiatal, még csak 3 éves. Mondtam anyának, hogy ivartalaníttassuk, mert sajnálom szegényt, de olyanokat mondott, hogy az drága, meg azt hallotta, hogy rossz itt az állatorvos, meg hogy akkor nem tuduk jövőre cicákat ajándékozni meg ilyesmi. Nagyon szereti a kiscicákat, úgyhogy megértem őt, hogy rossz lenne neki, ha nem születne többet kiscica, de szerintem akkor is jobb lenne a cicánknak, ha ivartalanítanánk. Hogyan vegyem rá? nem tudom elvinni a macskát az engedélye nélkül, mert nincs saját pénzem, amiből kifizethtném a műtétet.
2012. jún. 7. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Előnyöket sorold fel neki :


megelőzhető vele a nem kívánt szaporulat,


elmarad az ivarzás, ami kellemetlen tünetekkel jár,


nem vonzza a házhoz a nőstény a környék kandúrjait,


kevesebbet érintkezik idegen állatokkal, ezért csökken a sérülések és a fertőzések (pl. FeLV, FIV) veszélye,


nem alakulhat ki a méh gennykórja (pyometra) és


csak az időben történő ivartalanítással előzhető meg a macskánál az esetek döntő többségében rosszindulatú (rákos) tejmirigy daganat.



Nekem volt egy cicám aki méhgyulladást kapott és azt az aggódást nem kívánom senkinek!Sokkal nyugisabb az ivartalan cica és ugye mint írtad nem jó a nősténynek az a sok ellés se.Szerintem tudnak az ismerősök máshonnan is befogadni cicát.Anyukádnak megmutathatod pl a noé állatotthon honlapját,hogy mennyi cica-kölykök is vannak bent és gyakorlatilig tőlük is elveszi a lehetőséget,hogy egy szerető otthonba kerüljenek.

Majd írd meg,hogy sikerült rábeszélned anyukádat.Én szurkolok,hogy ivartalanítást támogassa!

2012. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes lenne ivartalanítani,hosszabb élete is lenne.Az enyém 1 éves korában lett ivartalanítva,most 16 éves és nagyon egészséges.
2012. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ivartalanított macska simán elél 18-20 évet.

A nem ivartalanított 5-6-ot.

Ha nem ivartalanítjátok,akkor azzal korán megölitek a macskát.

Mondd meg anyukádnak, hogy a szülinapi és névnapi ajándékod az legyen, hogy ivartalanítjátok, nem kérsz semmi mást.

2012. jún. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Felelős állattartás! Ezzel is érvelhetsz. :)
2012. jún. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Semmi baja nem lesz a cicádnak. Nekünk még soha egyetlen nőstény sem volt ivartalanítva, mi is mindig elajándékozzuk a kiscicákat, és 15 éves kora előtt még egyetlen macskánk nem halt meg az utóbbi 10 évben. A macska nem szenved a kismacskák gondozásától, sőt kifejezetten élvezi, ugyanúgy hormonok gondoskodnak erről a szervezetében, mint ahogy az embernél. Az ivartalanítás akkor fontos, ha nem tudtok mit kezdeni a kismacskákkal. Amíg elajándékozzátok, nincsen semmi baj.
2012. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 5. megnézném az évente kétszer ellett 10 éves macskákat,mert olyan nincs.

Valamint akkor te macskánként legalább évi 6-15 kismacskát gyártassz, akikért felelős lennél,degondolom nem érdekel,ha 1 év után elpusztulnak és az sem érdekel, ha ellenek és a kedves gazdi agyoncsapja a kölyköket.

Tele van az ország macskával. sokezer van menhelyen és soktízezer koborol.

Azért mert az olyanok mint te, csak gyártják az utánpótlást.

A felelő állattartás alapja az ivartalanítás nem tenyészállatok esetében. És amíg ezt nem érti meg mindenki addig mi fizethetjük a rengeteg macska ellátását,oltását,orvosi kezelését a menhelyeken.

2012. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, az embernek se lenne semmi baja, ha minden évben szülne 12 éves korától kezdve. Nem lenne semmi baja, csak meghalna 30 évesen.

Egyébként oltottak a macskáid? Mert oltás nélkül se élnek tovább pár évnél, mert az első fertőzés elviszi őket

2012. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

@3. Bakker ez az emberre is igaz? Mert Qrva sokat hokizok!

Le kéne álljak? :DD

2012. jún. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kippy001 válasza:
47%

Ha szeretsz játszani vele NE tedd. Azt mondják, hogy a 2 éves macska nem játékos. Pedig nekem ez a tapasztalatom.

Meg én láttam olyan macskát aki egész nap csak aludt meg evett, mert ivartalanítva volt.(nem Garfield-ra gondolok:D)

2013. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!