Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lassan 3 hónapos szobatiszta...

Lassan 3 hónapos szobatiszta macska miért pisil a WC-jén kívül máshová is? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Én nem különösebben rajongok a macskákért, de a lányomnak kellett egy. Oké..

Eddig szépen használta a cica WC-t, csak elvétve fordult elő baleset, de az elmúlt 3 napban sorozatosan pisil máshová is..

A Mi WC-nk mögé/mellé elég napi 2-3 alkalommal biztos, tegnap felmostam, és a rongyszőnyegeket addig beraktam a fürdőbe egy kupacba, hát, nem le*ugyozta? Pedig közvetlenül mellette volt a WC-je. Ma meg készültem el a lányommal, venném fel a papucsomat, megfogtam, és tocsogott a h*gyban! Olyan ideges lettem, azt hittem kinyírom a macskát! Ezek után persze minden alkalommal jó hypo-s vízzel felmosás, meg szőnyegmosás, mert azt hallottam, hogy ha érzi még a pisi szagát, akkor ismét oda fog pisilni! Mi történhetett vele, és mit tudok tenni, mert kezd baromira idegesíteni, hogy folyton azt kell néznem hová pisilt.. Segítsetek, mert idegbajt fogok kapni!!!!

Ja, lány cica, tehát még az sincs, hogy jelölget..

Köszi!


2012. jún. 7. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez kissé kegyetlennek tűnhet,de ezt egy szakkönyvben olvastam:

Ha baleset történik,nyomd bele a cica orrát,majd erélyesen mond: Rossz! (megnyomva az R betűt)

Ha nagy dolgot intéz a WC-jén kívül,az ürüléket tedd be az alomba,hogy lássa,oda való! Tedd bele a WC-jébe az ürülék mellé és simogasd meg,hogy így kell.

2012. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A nöstény macskák is szoktak jelölgetni mindössze ritkábban és kisebb a területük (ha nincsenek házba kényszerítve). Úgy döntött mégsem szobatiszta.
2012. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 verziot tudok elképzelni

1. nincs megfelelően tisztitva az alma, vagy nincs jo helyen (korábban megzavarták ottmiközben a dolgát végezte, vagy lekell cserélni az lmot, mert már kevés, koszos és nem tetszik neki)

2. felfázott és ezért pisil mindenhova, ez azonban felismerhető (az én cicám is egyszer össze vissza bepisilt még ágyra is, kis foltokat, elvitük orvoshoz és kiderült hogy igazam volt mikor mondtam hogy biztos felfázott-ivartalanitott volt)


de valószínűleg az első lehet az ok

2012. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem..

Nem tudtam, hogy a lány cicák is jelölgetnek, csak nem olyan mértékben..

Minden nap ki van szedve a kaki az alomból, és szilika gélt használunk ami 40 napot ír csere nélkül, ha 1 cica van, kb. 25 napos lehet.. Lehet, hogy ennyire finnyás? :)

A megzavarásos sztori lehetséges, mert a kislányom kicsi, és előfordul, hogy piszkálja ha a WC-jében van, de mindig rászólok, és elmagyarázom, hogy nem szabad, mert éppen pisil, kakil! Erre próbálok figyelni! Az nem lehet, hogy mostanában nincs annyi időm foglalkozni vele, simogatni, játszani, és ezért csinálja?

2012. jún. 7. 14:12
 5/12 anonim ***** válasza:
A hypós és domesztoszos felmosást, mosást sürgősen hagyd abba. Ezekben ugyanis olyan szaganyag van, mint a feromonban, a nemi hormonban, ezért megy újra oda. Inkább ecetes vízzel moss fel és mosd ki a szőnyeget, azt nem szeretik. Egyébként a nőstény is jelöl. Mikor új cicát hoztunk, az első szépen spriccelgette az asztalomat jó pár napig.Nőstény.
2012. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:O Remek.. ezt sem tudtam.. Köszi!
2012. jún. 7. 14:42
 7/12 anonim ***** válasza:

3 hónaposan viszont nem hiszem hogy tüzelne...


hiába irnak rá 45 napot... nálunk nem szilikonos volt, két alom fajtát kevertünk: egy homok szerű porozus anyagot az aljára (pisit könyebb voltkiszedni) és egy nagy darab kavicsos (kakiszáritásra/szagtalanitásra)


az almot naponta takaritottuk (reggel/este) az egész almot pedig másfél-kéthetente komplett ürítettük


ragd át másik helyre az almot, (pl fürdöszoba) mert ha kislányod ott folyton zavarta már nem is fog oda visszaszokni

2012. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ecetes vízzel mosd fel,annak nem szeretik a szagát.Lehet az is,hogy nem tetszik neki az a hely ahol az alom van.
2012. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szilika gél nálunk egy macskának 2 hetet bír ki, hiába írnak rá egy hónapot. 2 hét után már nagyon kellemetlen szaga van és az állaga sem az igazi, a macska már nem szívesen megy bele. De lehet hogy a ti macskátoknak egyszerűen nem tetszik ez az alom fajta, próbáljatok ki mást. Helyezzétek át az alomtálcát egy másik helyre, ami nem túl forgalmas és az etető táljától a lehető legmesszebb van. Kezdjétek elölről a szobatisztaságra szoktatást, tegyétek bele a cicát, kapargassátok meg az almot a lábaival. És nagyon fontos hogy ne zavarja senki miközben a dolgát végzi. Foglalkozzatok többet a cicussal, ne bántsátok, érezze hogy szeretitek és hogy a család értékes tagja ő is. A cicák érzékenyek a környezetükre, ha valami zavarja őket akkor reagálhatnak a szobatisztaság elvesztésével is.
2012. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Figyelembe kéne venni azt is, hogy ahogy írtad, nem szereted a macskát. Ő ezt tutira érzi, és bizonytalannak érzi magát, esetleg fél is tőled. Meg van zavarodva. Az is lehet, hogy az alom rossz helyen van, nem tud elbújni a cica végezni a dolgát. Figyeld meg őt amikor eszik-iszik, amikor játszik és alszik és amikor ürít ! Meg fogod szeretni - remélem - és a macska is szobatiszta lesz !!!
2012. szept. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!