Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első szobamacska? Mit hogyan?

Első szobamacska? Mit hogyan?

Figyelt kérdés
Nyár közepén hozok el egy kismacskát. Első szobacica. Egy macskát mennyi idős korától lehet ivartalanítani? Nőstény macska lesz. Erre a tápra gondoltam, hogy kapni fogja, vélemények róla: Acana Wild Prairie Cat? Fekhelyet vegyek neki, vagy úgyis az ágyban fog velem aludni?(Nem zavarna (: ). Egy alomtálca elég, vagy vegyek kettőt?(Azt olvastam, hogy egy macskának kettő kell) Lakásban lesz tartva a cicus.

2012. jún. 8. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekünk volt amikor 6 -an is voltak a házba...de most már csak 2 van....elég egy alom tálca,mert hagy szokja meg hogy egy helyre szabad csak pisilni....ezt a tápot nem ismerem a mieink csak a whiskast eszik meg semmi mást és abból is csak a marhásat....nem kell neki fekhely mert az ágyba fog aludni...minél kisebb annál jobb (ivartalanítás) de ha az orvost fel hívod és elmondod mennyi idős majd eldönti hogy szabad e még....én is azt ajánlom mert volt amikor a mienk megette a fogamzás gátlót és mégis hasas lett....úgyhogy így jobb lesz neked is meg neki is :)
2012. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint 6 hónapos kortól jó az ivartalanítás.

A táp kiváló!Nálunk is ez a fő kaja és nem panaszkodom,mert jó kondiba vannak tőle a cicák és a szőrük is szép.

Fekhelyet szerintem vegyél,jó ha neki is van egy,használni is fogja amellett,hogy veled alszik(téged túr ki az ágyból).

Egy alomtál bőven elég egy cicának.( ha szabad ajánlani almot akkor én az aldis shah alomra szavazok)

Illetve kaparófát is ajánlanék a bútorok megóvása érdekében :)

Gratulálok előre is a cicához!Szerencsés cicc az biztos!

2012. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
első vagyok....kaparót tényleg vegyél...nekünk olyanok hogy ha az egyik (seron) felmegy egy helyre akkor a másik amikor ez lejött gyorsan elfoglalja ugyanazt a helyet..már szinte mindenhol aludtak a házban...a konyha asztalon a kosárban is :) hiába van drága fekhelyük
2012. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fekhely felesleges, jól meglesz egy régi kosárral, vagy akár egy törölközővel a sarokban, de valószínűbb, hogy úgyis ott fog aludni, ahol ő akar, nem te fogod eldönteni :D

Táppal kapcsolatban: szerintem próbálj ki több félét, melyik ízlik neki jobban, adhatsz neki majd nyugodtan házikosztot is, nem lesz semmi baja, sőt, imádni fogja. Az enyém gyakran eszik nyers húst is.

Ha soha nem fog kimenni, akkor egy kaparófát is szerezz majd be, nehogy a bútorokon élje ki magát, legyen elég magas a kaparófa, hogy két lábra állva, kinyújtózva is tudjon kaparászni, jó, ha van teteje, amire felülhet, mert a cicák szeretnek magasan lenni.

Vegyél neki 3 tálat, egy vizeset, egy kajásat, és egy tejeset/levesest nálam ez vált be. Jó, ha gumis az alja, mert azt nem tudja eltolni.

Alomtálcához sajna nem tudok tanácsot adni, mert nekem mindig kint-benti cicáim voltak, és azok kint végezték a dolgukat.

vegyél neki sok játékot, odaadhatod neki az egyik plüssmacidat, azzal birkózhat, én szoktam alufóliából golyót csinálni, szeretik kergetni (akkora legyen a golyó, hogy pont ne férjen a szájába).

Ha nyakörvet veszel majd, akkor ne csörgőset, mert az idegesíti őket, a macska szeret lopakodni, és zavarja, ha nem tud csendes lenni.

Ha valami rosszat csinál, valamiről le akarod szoktatni, pl, hogy ne menjen fel az asztalra, akkor soha ne üsd meg, még kicsit se, mert megjegyzi, nagyon sértődősek tudnak lenni, csak szólj rá erőteljesen, hogy Nem szabad!!, gyorsan meg fogja tanulni, az más dolog, hogy olyan lesz, mint a rossz gyerekek, és néha csak azért is megcsinálja, amiről tudja, hogy nem szabad...:D

kb. ennyi:D

2012. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Huhh, nőstényt nem tudom, mikor lehet ivartalaníttatni, de úgyis viszed majd gondolom ismétlő oltásra, kérdezd majd meg a dokit.

A táp nagyon jó, ezalá ne is menj!

A miénknek nincs fekhelye, ott alszik, ahol éppen kedve szottyan.

Szerintem egy alom is elég, a milnknek legalábbis sosem volt baja, hogy "csak" egy van.

A Shah alom valóban nagyon jó, kipróbáltunk már sokfélét, olcsót is, drágát is, szilikátosat is, de a Shah vált be a legjobban. Aldiban kapható.

A kaparó viszont elkerülhetetlen, mindenképpen kelleni fog. Nekünk maine coonunk van, magyarán elég súlyos cicus, mi csináltunk neki kaparót, mert a boltiak nemhogy drágák, még gagyik is. Mozognak, eldőlnek, eltörnek. De ha kisebb testű macskád lesz, neki talán jó a bolti is. Bár ár szempontjából nyilván jobb, ha ti készítitek.


MÉg valami: emellé a táp mellé nem szükséges csúcsminőségű alusat, konzervet venni, mert már maga a táp is jó minőségű. Én mondjuk már csak elvből sem veszek viszkászt, meg kitekatot és hasonlókat. Viszont a szintén ALdiban kapható Shah alutasakos eledel egész jó, csak hús és ásványi anyagok vannak benne, csak ajánlani tudom. Vagy a Felix sem rossz.

AMit még mi csinálunk, az a főtt husi. Csirkecombot fillérekért lehet venni, ezt megfőzzük és adagonként, zacsikban lefagyasztjuk.

2012. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sima házi macskám lesz :). Rögtön beleszerettem, csak még nagyon picike. Rendben, akkor veszek kaparófát is. Jó, hogy ajánlottatok almot, mert azokba nem vagyok jártas, akkor majd kipróbálom. Természetesen viszem oltásra, akkor majd érdeklődöm, hogy mikor lehet ivartalanítani. :) Furminátort megéri megvennem? Használ valamennyit? Kiscicáknál is lehet használni?
2012. jún. 8. 13:17
 7/12 anonim ***** válasza:
A cicákra saját tapasztalat alapján jobb egy sűrű kefe mint a furminátor. [link]
2012. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vicuska87 ***** válasza:

Acana táp jó, bár én Royal Canin fajtatáppal etetek.

Nyers husi, én alutasakost Schesirt használok. Imádják a cicusok.

Fekhely felesleges.

Kaparófa kell, mert különben máshol élezi a karmait.

Karomvágó olló.

Fésű, furminátor felesleges, azt csak pénzkidobás, legalább is nálunk az volt.

Tányér, gumitalpú egy a száraztápnak, egy a nyershusi/alutasak, és egy a víznek, bár nekünk vízforgatós itatója van, abban mindig friss víz van.

Nagy fedeles alom, az ajtóját levenni hogy szellőzön.

Nekünk a Premiere excellent alom vált be, illatos, jól csomósodik, kiváló.

2012. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vicuska87 ***** válasza:

Az előző voltam.

Fésű kell . A furminátor volt pénzkidobás.

2012. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia, az előttem szólókat csak kiegészíteném ill. megerősíteném. Ivartalanítás sztem 4-6 hónapos kora között, mert állatorvosok szerint nem csak az ember érik nemileg előbb, mint régebben, hanem az állatok is..

Oltások feltétlenül kellenek,féregtelenítés is, macskabútor-kaparóval-amire feltelepedhet a magasba, enyémek fönntről (macskabútor, könyvespolc, konyhaszekrény teteje) imádnak letekinteni "birodalmukra".

Ami fontos, macskafű!!! cserépben, szőrgombócok miatt, amit mosdással lenyel. Figyelj, hogy egy csomó virág-növény mérgező, ha megrágja! Egy alomtálca elég, hamar rá fog szokni, egyszer-kétszer kell csak rátenni. Olyan helyen legyen, hogy nyugiban végezhesse dolgát.

Ügyelni kell még az ablakokra, ha bukó bele ne szoruljon, amikor ki akar rajta menni; erkélyre-macskaháló, le ne essen.Sétáltatni lehet, hámmal,pórázzal, de kiskorától hozzá kell szoktatni.

Fekhely nem kell, de egy cicahordozó igen, mert orvoshoz el kell vinni az oltásokra. (műanyag tisztítható legyen,és stramm ajtóval)enyémek bele is szeretnek feküdni, ott alszanak, az biztonságot jelent-így nem stressz, ha utazunk(az gyakori velük).

Kaja nagyon jó, mi orijent egészítünk ki acanákkal és néha nyers hús (csak sertés tilos), és naponta egy aldi shah tasakos(mint fentebb). Nálunk 3 helyen van víz a lakásban nekik,hogy minél többet igyanak a száraztáp mellé(persze maine coonom a fő pancsoló)de kövezett helyen, alátéttel.

Játék (KIKben olcsóért) bot végén mozog vmi, de műanyag kupak is jó,azért függöny, szőnyeg nincs mindig biztonságban...Mi körmöt is vágunk, csak a végét, de így nem teljesen sebes az ember keze...Sima kefe, neki nem kell furminátor,inkább egy drogériákban kapható szőr, szösz-kefe(bársonyos a 2 oldala,összeszedi a szőrt)

Ennyi jutott eszembe, kérdezz nyugodtan, örülünk az ilyen gondos gazdiknak!!!

2012. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!