Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog mindig a 10 hós...

Miért nyávog mindig a 10 hós kandúr macskám?

Figyelt kérdés

pl ha jön hazafelé és meglát a kertben már elkezd nyávogni, de olyan keservesen, vagy ha kimondom a nevét akkor is mindig mondja a magáét, meg néha úhy alapból is :D


és nem úgy van h köszönéskor nyomja oda a fejét az enyémhez? mert pl ő ha az ölemben van (szinte mindig) akkor folyamatosan nyomja a fejét, de olyan erővel, h eltöri a szemüvegem, vagy ivás közben meglökte a kezem és kiborult:D

ezek a szeretet jelei?

vagy kandúrozhatna? ki kellene ivartalanítani? :)


2012. jún. 10. 21:57
1 2
 1/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Mióta nyávog ennyire?
2012. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baja nincs.


Az én kandúrcicám másfél éves, és szintén nagyon beszédes fajta: nyávog, ha simogatást kér, nyávog, ha enni kér, de akkor is nyávog, ha megérkezem és üdvözöl. Világéletében ilyen volt, ilyen is marad - vannak hallgatag cicák, meg olyanok, akik szeretik mondani a magukét. Ettől nem beteg, legfeljebb kicsit egoista, és jobb' szereti, ha minden más helyett rá figyelsz. :)


És minden ilyen dörgölőző mozdulattal a szeretetét fejezi ki. Odaböki, biccenti a fejét a kezedhez, a fejedhez... ne keresd benne a hibát, szeret téged, örülj neki. ;)

2012. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

hát így konkrétan nem emlékszem, de mindig kis beszélős volt :D

végülis aranyos, engem nem zavar h néha szinte ordít :D


csak arról kéne leszokatni, h mikor eszem ne üljön/másszon az ölembe folyton, mert pl volt olyan h belelógott a farka vége a gabonapelyhembe :D

2012. jún. 10. 22:07
 4/13 A kérdező kommentje:

akkor tényleg szeret :)

inkább az én ölemben kucorodik, mint a fotelben a párnáján feküdne:D míg kicsi volt elfért szépen, de már nagyobb lett és mindig helyezkedik, h jó legyen neki :D

2012. jún. 10. 22:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ilyen kis beszédes. Imádom hogy minden mondatomra "válaszol"...:D
2012. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tedd le, ha eszel, vagy bökd orrba, ha olyankor nekiáll az öledbe mászni! Cicát is lehet idomítani, kezdd a "nem szabad"-dal, csak neki nem a hátsójára kell csapni, mint a rossz kutyának, hanem az ujjaddal orrba bökni kicsit. Nem szakszerű tanács, de kétségtelenül működik. :)
2012. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet, sőt biztos, hogy az orrbabökés működik, csak éppen igazságtalan a cicával szemben, amikor ő csak a szeretetét fejezi ki. Ráadásul idővel tartani, vagy akár félni fog tőled, de legalábbis nem fog majd annyira szeretni, mint most.


Az én cicáim is megpróbálnak beleenni az ételembe, italt is öntöttem már magamra miattuk. De soha nem bántom őket, viszont ha zavarnak, akkor az evés idejére kiteszem őket a konyhából vagy ahol éppen eszem.

2012. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kandúrom is folyton kesereg. Mikor fut és éhes, úgy nyávog, ahogyan döcög: nyekeg. Mikor mondok valamit, ő is mondja a magáét. Mikor leszidtam, félpercig nyávogott rám. Nagyon aranyos, én így szeretem. :)
2012. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nincs szíven még orrba bökni sem, én is így szeretem, h ennyit beszél, nagyon cukik tudnak lenni :D
2012. jún. 11. 22:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Az orrbabökős vagyok - én sem arról beszélek, hogy lekeverek egy taslit a macskának, ha az ölembe mászik, de azért mindennek van határa, a tányéromban például ne pancsoljon. :P

Persze ahány ház, annyi szokás, aki szeret macskaszőrt nyelni, az nyelje. :D Engem speciel nem szeret kevésbé a cicám azért, mert nem engedek meg neki mindent.


Elnézést az offért, de a lehurrogást tényleg nem érdemeltem ki vele.

2012. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!