Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a hajnali...

Hogy szoktassam le a hajnali ajtó kaparásról, püfölésről?

Figyelt kérdés
Amióta nyitott ablaknál alszunk minden hajnali 3 körül elkezdi a folyosóról kaparni az ajtót, püföli,a két kicsi mancsával veri, és mivel 6kor kelünk és megyünk dolgozni, kissé fárasztó, utána megy az ablakba, leül 10 percre, és kaparja bentről az ajtót, h ennyi ő kimegy. Nem tudjuk megtenni, h nyitva hagyjuk az ajtót mert nem ketten élünk. Utána megint be akar jönni. Szóval valami ötletet kérek, bármit, hogy mivel lehetne erről leszoktatni. Napközbe ki be mászkál az udvar, meg a lakás között, sokat törődünk vele, ezt leszámítva gond se lenne.
2012. jún. 12. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A macska naponta többször bejárja a "birodalmát", amiben a zárt ajtó akadályozza. Ezért is akar kimenni 10 perc elteltével, hiszen már ellenőrizte a hálószobát, minek maradna tovább bent? Meg az is érthető, hogy akkor szeretne ő is bent lenni, amikor ti is ott vagytok. :)


Esetleg permetezzétek be az ajtót valami citromillatú szerrel, mert azt utálja a macska. Nem biztos a siker, de egy próbát megér.

2012. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tegyetek szunyoghálót az ablakra, akkor bemehet a macska, nem fog kint feszkózni :-)
2012. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Van szúnyoghaló, be is jöhetne, régebben az volt, h nyávogott beengedtük, velünk is aludt, de már nagy kislány és nem akar, csak a saját kis "ágyában". Szóval bejött, és elvolt, azzal nem is volt baj, csak azzal van, hogy most utána ki be akar mászkálni, és hisztizik ezerrel, hogy engedjük ki, engedjük be.

Ezt a citromos izét kipróbálom, bár a narancs héját, amit állítólag utálnak, azt is megrágta, szóval nála nem lehet tudni. köszi azért.

2012. jún. 12. 14:03
 4/15 A kérdező kommentje:
További tippek?
2012. jún. 12. 14:04
 5/15 Vicuska87 ***** válasza:
Macskaajtó!
2012. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azt írod, nem ketten éltek, ezért nem lehet nyitva hagyni az ajtót. Régebben viszont beengedtétek, amikor nem mászkált annyit ki-be. Ez nem egészen világos nekem.


Vannak ajtókitámasztók, amikkel akár csak kb. 10 centire ki lehet támasztani az ajtót. Ez nem lehet megoldás? Ha nem, akkor én is a macskaajtót javasolnám, csak a kérdésből úgy tűnt nekem, hogy valaki más is alszik a szobátokban, aki miatt nem lehet benn a cica éjszakára.

2012. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mi ketten alszunk a férjem és én, velünk aludhatna a cica, de nem akar. A házban a másik szobában laknak még a férjem szülei is, azért nem hagyjuk nyitva a hálószobánk ajtaját.
2012. jún. 12. 14:24
 8/15 A kérdező kommentje:
Régebben bejött a cica, lefeküdt és aludt, nem volt gond, most is csak a mászkálás a baj, nem az h bejön, szeretem amikor ott van velem, csak nagyon kialvatlanok vagyunk már. ezért keresek megoldást.
2012. jún. 12. 14:26
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az a baj, hogy ivarérett lett, azért akar kimászkálni és azért nyugtalan? Mindenképp érdemes ivartalaníttatni, ha még ivaros minden szempontból.
2012. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Értem. A macskaajtót meg tudnátok oldani? Alapesetben nem kell vásárolni, egy kis kézügyességgel (tényleg nem kell hozzá más, csak fűrész és csavarhúzó) házilag is elkészíthető.
2012. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!