Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy a cicám ne...

Mit csináljak hogy a cicám ne vágyódjon ki?

Figyelt kérdés
1 éves sziámi cicám szobacica és sajnos mostanában egyre dilisebb,menne "világgá". eddig felügyelet járkálhatott a kertben, de már nem bírom,egyszerűen szökne el. most megyünk ivartalanításra. mit tegyek vele,hogy ne csinálja ezt? jövőre költözök fel vele Pestre, ott nem lehetlesz kinn lennie, max ha pórázon elmegyünk sétálni. azt meg végképp nem szeretném, hogy az "idióta" nyígásával kiakassza majd a többieket, és haza kelljen vinnem....

2012. jún. 12. 18:19
 1/10 Vicuska87 ***** válasza:

Az ivartalanítás után, elméletileg befejezi!

Az én cicám, sosem nyávog, hogy menne ki.

2012. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szegény macska még jó, hogy menne ki. A cica kint szeret lenni, csak abban különböznek, hogy melyik mennyire gazdafüggő. Egy perzsa is éppen kimegy, de az inkább ölben ülő. Azt tanácsolom ne vidd el Pestre. Nagyon kellmetlenül fogja érezni magát a szobában, ha eddig sokat volt kint.
2012. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tud eleget mozogni és ki akarna menni futni egyet.

Szerintem csinálj neki a bútorok tetején helyet hogy tudjon ugrálni, macska bútoron is elég jól el lenne szerintem, ablak fölé valami polc, hogy oda is tudjon ugrálni és magasan lenni .

2012. jún. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után játékosabb lesz, tehát sokat játsz majd vele. Nem pesti vagyok, de nálunk van olyan füves rét az utca végén, ahol lehetne akár cicát is sétáltatni. Azt ajánlom, viszont nagy forgalomba ne vidd ki, veszélyes!
2012. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem volt sokat kinn tartva. és muszáj magammal vinni,mivel anyáék nem foglalkoznának vele,csak kicsapnák a kertbe és kitudja hol kötne ki :S:S az egész ház az övé,ott játszhat ahol akar, szóval nemhiszem hogy ez lenne a baja. egyébként oda ahova viszem,lesz több cica is. esetleg az segíthet? és ivartalanítás után sokkal itthonülősebb lesz? igy hoyg már nincs kéztetése keresgélni a lányokat,támadni a kandúrokat
2012. jún. 12. 20:37
 6/10 emir72 ***** válasza:
Ivartalanítás után változni fog a helyzet. De azért hagyd, hogy minél gyakrabban szabad(ban) legyen. Meg fogja hálálni!
2012. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tudom hogy az lenne neki a legjobb. végülis macska. de annyira féltem,egyzser engedtem el és akkor is majdnem kikaparták a szemét, tegnap is itt volt egy másik kandúr és a fülét megkarmolta. én nem akarom hogy a macskám egy roncs legyen.,
2012. jún. 13. 13:31
 8/10 emir72 ***** válasza:

Téged sem zártak be a lakásba a szüleid, nehogy véletlenül kapj egy pofont egy nagyobb gyerektől, vagy éppen megijesszenek. Nem óvhatod meg mindentől!

Ráadásul szocializálódnia is kell, ehhez pedig szüksége van arra, hogy találkozhasson a fajtársaival (és más fajokkal).

2012. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Második vagy harmadik vagyok:


Mondtam, hogy szegény macska kint szeretne lenni. A bútorokon ugrándozás helyett egy kert hidd el jobb százszor. Nekem is kinti kandúrom van, ivaros rádásul, egész nap kint van, mégsem megy a szomszéd kertnél messzebb. Ha anyukádék maximum csak enni adnak neki, és nem simogatják túlzottan, még akkor is elfoglalja magát a kertben, mintha egy szobában kuksolna.

2012. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
csak itt az a gond hoyg az én macskám nem csak a szomszédig megy, ezelött a főút mellett szedtem össze. amugy nem lenne egész nap egy szobába. és ott lennéek más cicák is akikkel haverkodhatna.
2012. jún. 15. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!