Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Már szoktatjuk a kerthez a...

Már szoktatjuk a kerthez a kis "büdöst", de addig amíg nincs kint, mégis hogyan vehetném rá, hogy az alomba pisiljen-kakiljon (az esetek 50%-ban megtalálja) kicsit unom, hogy naponta többször is a szőnyegre kakil és irtó büdi is. Ötlet?

Figyelt kérdés
Még kb 3 hét, amíg a következő oltást megkapja. Próbálkoztam a citrommal, ecettel, virágillattal - ráfújtam a szőnyegre - semmi eredménye... Várom az ötleteket!
2009. júl. 4. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

A szagot nem tudom, a miénk egyszer bepisilt még tavaly egy polc mögé, ultrával is meg domestosos vízzel is sikáltam körömkefével, de ha beszagolok, még mintha mindig érezném, bár lehet csak beképzelem.. Ha olyan, akkor talán húzogasd fel a szőnyeget, és alatta a padlót/parkettát és tisztítsd meg, hátha segít.


Viszont, nem lehet nagy a ház és messze van az alom? Mikor ő kicsi volt, felkelt a fotelban és átgyalogolt az ágyra ott kapirgált, pedig előtte már volt az almon. Mikor áthelyeztük az almot, és nem kellett miatta "hosszasan" kacskaringóznia a házban, hanem a szokásos tartózkodási helyéről is könnyen elérhető volt, akkor már mindig odament. (Kivéve mikor a polc mögé egyetlen egyszer, de akkor meg nem volt elég tiszta neki az alom, mi meg nem figyeltünk a nyüszögésre...)

2009. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
89%
Naponta többször rakd be a wc-be! Mi most arra szoktattuk a cicánkat, hogy este wc-zik egyet, és utána majd csak reggel kap wc-t. Úgyhogy este betesszük, és ahogy szaglászik jön is a művelet. Aztán a wc megy az udvarra, cica pedig alszik, mint a bunda. Reggel szépen végzi a dolgát. Bolti almot használtok? Zárt a wc-je? Csendes helyen van a wc-je? Gondolom sűrűn van tisztítva, de sok cica finnyás a szagokra. Sajnos, nagyon sok oka lehet arra, hogy ne használja! Meg kell figyelni a szokásait, és nem szabad drasztikusan büntetni, ordibálni vele.
2009. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
88%
Én a mi macskánkat úgy szoktatuk rá hogy megmutadtuk neki
2009. júl. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Szedd fel a szőnyget átmenetileg és vidd tisztítóba.
2009. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!