Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért agresszív a perzsa cicám?

Miért agresszív a perzsa cicám?

Figyelt kérdés
A segítségetekre lenne szükségem! Kaptam ajándékba egy 10 éves fajtiszta perzsa kandúrt. Nekem már van egy 2-3 éves házi nőstényem, aki épp forog, ez ugye a perzsa kandúrt felettébb érdekli, viszont még eléggé újak egymásnak, a nőstény nem engedi közel magához a perzsát, ami normális is. A baj ott kezdődik hogy miután meglátja a nőstényt a kandúr jó ideig agresszív lesz velem is, morog fújtat, sőt mikor csak szimplán elmentem mellette odakapott a lábamhoz. De van amikor csak úgy egyik pillanatról a másikra begorombul és alig merek mellette elmenni, máskor meg hempereg és élvezi hogy kefélgetem, simogatom dorombol stb mint egy átlag cica. Miért lehet ez? Felmerült bennem hogy állatorvost vonok be, de sztem ő sem tudna vele sok mindent csinálni, mert ha agresszív akkor nem mer hozzányúlni. Légyszi némi tapasztalattal rendelkező gazdi segítsen nekem!
2012. jún. 13. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Tud segíteni az orvos!Ivartalanítással!

Ha jól vettem ki akkor bizony egyik sincs ivartalanítva ami kandúroknál nagy hiba hisz csak a nőstény érdekli(aki most tüzel is)Lassal majd elkezdi megjelölni a területét és takaríthatsz látástól vakulásig.

Ha arra lennél kíváncsi,hogy milyen cicák születnének elmondom:Házicicák rövid szőrrel.Bár szép marketing a laikusoknak a félperzsa kifejezés.

2012. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Túl sok inger éri egyidejűleg. Mióta van nálad? Új még neki a hely, az emberek és a másik cica is.
2012. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, gondolkodtam ivartalanításon én is. Volt már olyan kiscicám, aminek az apja perzsa és nagyon szép volt, igaz nem sokkal volt hosszabb a szőre, mint egy átlag házi macskának, de sokkal dúsabb volt és szebb :) Ezért is vetettem el egyelőre ezt a kérdést.

Amúgy ebben bízom én is, hogy ha megszokja a helyet, az embereket, a cicát, akkor majd könnyebb lesz. 2 napja van nálam amúgy.

2012. jún. 13. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Már de ne haragudj,de 10 éves perzsa már igazán élhet ivartalanított nyugdíjas életet.Felesleges volt magadhoz venni azért,hogy kihasználd.Vagy kezd el tenyészteni normálisan vagy ne csináld ezt!Felesleges keverékeket gyártani úgy,hogy azok házinak tűnnek!Nézz szép menhelyen mennyi szép dúsabb szőrű cica vár gazdira.A tenyésztést meg hagyd meg azoknak akik értenek is hozzá.
2012. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vicuska87 ***** válasza:

Hát ez gusztustalan, hogy egy 10 éves kandúrral akarsz fedeztetni!

Szegény macska, csak sajnálni tudom!

2012. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!