Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskával?

Mit csináljak a macskával?

Figyelt kérdés
1-2 éve költöztünk új házba. Van egy 14 hónapos babánk. Sokszor vagyunk kint a teraszon a friss levegőn. A macskám viszont, aki már 3 éve megvan nekünk, gyakran okoz bosszúságot nap mint nap. A szárítón lévő ruhákra telepszik, és csupa szőr lesz, így kénytelen vagyok bent szárítani a ruhát. Gyíkokat fog, és ott hagyja a teraszon haldokolni véresen, kicsüngő belekkel. Folyton felugrik az ablakba, és az ablak meg a környéke már csupa kosz, a falat le se tudom mosni. Ha kint hagyok valamit az asztalon, felmászik, és hozzányúl. Minden nap le kell mossak mindent a teraszon, mert a macska hozzányúlt, és nem akarom, hogy a gyerek elkapjon valamit. Nem tudom, mi tévő legyek, mert a régi háznál ezt nem csinálta a macskánk, de a gyereknek sem akarok rosszat.
2009. júl. 4. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet, hogy kevesebbet foglalkoztok a cicával a baba miatt? A macseszoknak is van lelkük, és piszkosul féltékenyek is tudnak lenni. A házba bemehet? A régi házba, a baba előtt bemehetett? Változott valamit a cica élete a költözésen kívül? A cicáktól ajándéknak számít, amikor egeret, gyíkot hoznak. Azt direkt neked hozza, neked büszkélkedik vele. Próbáljatok többet foglalkozni vele. A babának semmi baja nem lesz tőle, ha a cicát rendszeresen oltatjátok, bolhátlanítjátok, féregtelenítitek. Rengeteg kisgyerek nő úgy fel, hogy babakoruktól kezdve játszanak a család cicájával.
2009. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
67%

A cica egészen biztos, hogy féltékeny.

Simogassátok, vegyetek neki új nyakörvet, és más ízesítésű tápot kapjon, egy szóval érezze, hogy szeretitek, kicsit kedveskedni neki, cirógatás stb.


A gyereknek, így igaz, ha minden oltást, féregtelenítést, és bolhanyakörv van a macskán SEMMI baja nem lesz tőle.



14 éves vagyok, én a macskákkal nőttem fel, a cica amikor aludtam, kicsikoromban ott ült felettem, és vigyázott rám.


Testvéremként kezeltem, 15 éve volt nálunk, és kb. 2 éves lehetett amikor hozzánk került, lefialt, lett 3 kiscicája, amiből sajnos már csak az egyik él, de Ő is a testvérem egy idősek vagyunk. :)


Rosszabb volt elveszíteni mint egy embert.



Szóval, tényleg, semmi baja nem lesz a babádnak :)


Látod, én is felnőttem, és így gondolkodom. megértem hogy félted a picit, amikor kint vagytok a babával, hívd oda a cicát, és simogasd. és foglalkozz kettejükkel egyszerre.


a babának nem kell hozzányúlnia, elég ha látja az állatot, biztos tetszeni fog neki, és a cica boldog lesz, ha látja a babát nevetni :)

2009. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!