Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?...

Mit csináljak a macskámmal? Lehet hogy mérgezett patkányt evett!

Figyelt kérdés
Eredetileg vadmacska volt a cicánk,és úgy szeliditették meg az egyik ismerösünk.Már nem olyan mint egy vadmacska,olyan mint egy sima házicica,viszont az a baj,hogy minted elkap,mindenre vadászik.Patkány,egér,madár,gyík,béka,kukacok,nagyobb bogarak,egyszóval mindent elkap ami mozog.Sajnos meg is szokta enni,pedig rendesen etetem,sőt elég sok kaját kap,de akoris megeszi.A patkányti s megszokta enni,nem az egészet,de már láttuk,hogy ilyen darab patkány volt a pincénkben.És attól félek,hogy most vmi fertőzőtt,vagy mérgezett patkányt evett meg.Már több napja nem eszik semmit,bármit adok neki,ráadásul nagyon lefogyoot,nagyon rosszulnéz ki.Állatorvoshoz semmikkép nem tudjuk vinni,mert tudom,h azt kéne,de semmi pénzünk nincs rá,ráadásul anyukámék se engednék,azt mondták,h majd maggyógyul magától.De mégis!én hogyan segíthetnéák rajta?és hogyan szoktassam le,a vadászatról?
2009. júl. 4. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A mi macskáink is megfogják a kisebb állatokat. Sajnos neveléssel nem tudod leszoktatni, de olvastam egy jó megoldást. A cica nyakörvére kössetek egy pici csengőt, és akkor bármennyire is próbál osonni vadászat közben, akkor is elriasztja az áldozatot, és nem tudja elkapni. Max a bogarakat meg a kukacokat. Nekünk volt egy cicánk, ami vagy mérget, vagy mérgezett patkányt evett, de az nem ilyen volt, hanem megmerevedett, nem tudott felállni meg nyelni, és rángatózott. Nospát adtunk neki (tejjel beöntöttük a szájába) és meggyógyult. (Ez éjjel 11 után volt, akkor még orvoshoz sem tudtuk volna vinni, pláne vidéken). Ha nem eszik semmit, és nem tudjátok orvoshoz vinni, sajnos valószínűleg el fog pusztulni.

20L

2009. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy mérgezett patkényt/mérget evett, mert akkor /legalábbis szerintem/ már elpusztult volna 1-2 nap alatt, ha nem előbb. De, hogy valami baja van az tuti. Ha semmiképpen sem tudod elvinni állatorvoshoz akkor keress neten egy állatorvost akitől e-mail-ben tudnál tanácsot kérni. De a legjobb az lenne ha találná rá valami módot és elvinnéd orvoshoz.
2009. júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod orvoshoz vinni, akkor segíteni sem tudsz rajta sajnos.
2009. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyira nem kér sokat az állatorvos hogy ne lehessen kibírni. Az én macskám egész nap nyávogott(szinte könyörgött hogy csináljak vele valamit), nem tudott egyensújozni és járni, nem evett, az állatorvos beoltotta és azt mondta hogy valami idegmérget ehetett, két nap múlva elpusztult. Vigyázz hogy nehogy a te macskád is így járjon!
2009. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!