Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Agresszív, sokat nyávogó...

Agresszív, sokat nyávogó nőstény cicus. Valaki?

Figyelt kérdés
A cicám lassan 4 éves lesz, már egy ideje nagyon agresszív és nagyon sokat nyávog. Eü-i baja nincs. Egyszer csak rám támad alig tudom leszedni magamról (láb, kar) és mély sebeket tud okozni. Mit tegyek? Már próbáltam egy két dolgot, de semmi sem segített. :'( A nyávogás meg megy egész nap, kivéve mikor alszik.

2012. jún. 14. 08:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva van, vagy nincs?

Ha megvolt a teljes kivizsgálás és nincs semmilyen betegsége, illetve a nevelés sem válik be akkor még ez jöhet szóba...

2012. jún. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Egyébként mit próbáltál eddig vele?
2012. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Anyám hülye macskája engem is mindig meg támad,de legalább nem nyavalyog.A lábamba bele harap a kerítésről rám ugrik stb..pedig soha nem bántottam vagy ilyesmi.
2012. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
ivartalanított
2012. jún. 14. 08:50
 5/20 A kérdező kommentje:

1. ő nem hülye macska

2. az én cicám vagy inkább én vagyok az ő embere :)

2012. jún. 14. 08:51
 6/20 A kérdező kommentje:

jutalomfalatot adtam neki, ha valami jót csinált, megdícsértem

ha megtámadt akkor a tarkójánál kicsit megfogva a földre nyomtam, ezt olvastam sok helyen, hogy ez jó lehet, mert az anyja is így csinálta kiskorában, de erre csak mégjobban bedühödött és ha utána elkapott még jobban harapott, mint azelőtt..

2012. jún. 14. 08:53
 7/20 A kérdező kommentje:
amúgy panelcicus
2012. jún. 14. 08:54
 8/20 A kérdező kommentje:

de néha meg odabújik az ölembe, olyankor lefekszik és elkezd dorombolni meg dagasztani..

meg mindig velem alszik az ágyban.. általában a lábamnál, de néha magam mellé veszem és azzal nincs baja, vagy ha van is, akkor visszamegy a lábamhoz

2012. jún. 14. 08:55
 9/20 anonim ***** válasza:
az én cicám akkor kezdet agressziv lenni mikor nem hagytuk békén/még játszani akartunk vele ő nem akart (elkapta a kezünket és a hátsó lábával rugdosta) nálunk az volt a megoldás hogy volt jó vastag sí kesztyű amiben nem éreztünk semmit és azzal folytttuk a dolgokat, hogy egy idő után ő menekült.. nah akkor megtanulta hogy ha nem akar már játszani akkor arréb megy, nem pedig agressziv lesz
2012. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
spricceld le vízzel. Nekem az egyik ilyen macskámnál mindíg kéznél volt egy ilyen virágspriccelő. Kb 1 hét alatt leszokott az ugrálásról.
2012. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!