Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdő vagyok a macskákban a...

Amigos kérdése:

Kezdő vagyok a macskákban a következő lenne a problémám a macskánk amikor hazaérek és onnantól egészen addig ameddig a párom haza nem ér addig non stop nyávog, akkor is ha enni kap. Éjjel felkelt, mellénk bújik ott ha neki kényelmes elhallgat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 11:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lopja a konyhából az ételt, de nem éhes mert kap este lefekvés előtt enni. A kenyérhez nem nyúlt a kakaós csigát viszont megkóstolta. Ha leszidjuk akkor bemegy a wc-jébe. és oda befekszik ott sztrájkol. Amikor főzök akkor ki ki les, rászólok, akkor elmegy a helyére de utána visszasomfordál, elbújik a konyha ajtó mögé és ha kimegyek valamiért akkor ő besettenkedik. Hogyan tudnám erről leszoktatni, mert olvastam, hogy szalag illetve műanyagot nem szereti de szerintem a szalaggal ő játszani fog Kérem segítsen valami tanácsot adni mert néha az őrület határán vagyok?
2012. jún. 16. 11:19
 2/12 anonim ***** válasza:
szia kiscica még?mit szeretnél elérni?hogy ne rosszalkodjon vagy hogy ne nyávogjon?
2012. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is mit kap enni az a cica? Nagyon nem mindegy, mert egy rossz minőségű kajától (pl whiskas), aminek a tápanyagtartalma 0, éhes marad.


Ha el akarjuk szeparálni pár helyiségtől, érdemes olyan spray-t venni, aminek a szagát nem szeretik és azzal befújni mondjuk a szobaajtónál, küszöbnél.


Egyébként szerintem túl sokat van egyedül a cica, nyilvánvalóan unatkozik, majd pedig a figyelmedet akarja kivívni a nyávogásával. Nem tudom mennyi idős a cica, de ha tényleg sokat van egyedül, javasolnám, hogy hozzatok neki egy másik cicát is. Én tudom, hogy 2-vel semmivel sincs több baj, sőt, a miénk elég sokat rombolt a lakásban (szintén unatkozott), de mióta van játszótársa, erről teljesen leszokott. Egymást b.szkurálják, ha unatkoznak.

2012. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, milyen sprayt ajánlasz ?

Nem hagyok kint ételt mégis be kell csuknom a konyhaajtót mert akkor azt hiszi az az ő területe

.

Nincs egy éves decemberi cicalány.

Vegyesen kap ételt ,főzött kaját amit mi eszünk néha kap szárazat is de nem kötném márkához mert nem egyfajta kaját eszik.

Még egy macska hozzá?

Játéka van rengeteg van ,hogy 3 szobán keresztül pofozza a műegeret.

2012. jún. 16. 11:33
 5/12 anonim ***** válasza:
teljesen normális de egy cica azért a lakásban unatkozik ám
2012. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a spray pontos nevét, de ahogy a macskamenta vonzza a cicát, az a "riasztó" pedig elűzi. Állatfelszereléses boltban/neten biztosan kapsz. Csak kérdés, hogy lakáson belül szabad-e alkalmazni.


Igen, szerintem a másik cica megoldás, nálunk is bejött. Van olyan cica, amelyik kifejezetten jól elvan egyedül, de van olyan, amelyik unatkozik és akkor kő kövön nem marad. Szerintem jót tenne neki, ha lenne egy társa, aki hasonló mentalitású (tehát az se legyen elvonulós, hanem játékos), akkor lekötnék egymást. Hiába mondják, hogy a macska nem igényli a társaságot, ez nem így van (és én már csak tudom, hisz cicákkal foglalkozom).

2012. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, és lány lévén felvetődik a kérdés, hogy ivartalanítottátok-e? Mert ha nem, akkor a folyamatos nyávogásnak bizony lehet oka a tüzelés.
2012. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
bizony ám !!!!
2012. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vicuska87 ***** válasza:
72%

Azért ne tarts macskát, hogy 15 m2-re lekorlátozod a területét.

Nálunk a macska mindenhová mehet, ha úgy tartja kedve, akkor nálunk az ágyon alszik.

2012. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Vicuska szerinted 15 nmben lakom????

56 nm van rohangálni.....

Nem még nem lett ivartalanítva pont most beszéltünk az állateledelesnél az eladóval.

Köszönöm szépen a válaszokat a következő lépés az vartalanítás lesz.

2012. jún. 16. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!