Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogadtassam ezt el a...

Borcsi02 kérdése:

Hogyan fogadtassam ezt el a cicámmal? Hogyan segíthetek rajta? Ti mit tennétek, és hogyan?

Figyelt kérdés

Két cicámból az egyiket 3 napja elütötték,a mellettünk lévő forgalmas úton. Kijárós cicák voltak,és mindent megtettünk,hogy ezt elkerüljük,de egy idő után már nem tudtuk őket visszatartani,megnőtt a mozgásterük,és nem volt elég nekik a környék. Sajnos életveszélyes környéken lakunk egy cica szempontjából,és be is következett a legrosszabb.Teljesen a saját hibámnak tartom,hogy ez megtörtént,le se tudnám írni,amit most érzek..

A másik cicámat szeretném megóvni ettől.Neki most nagyon rossz,teljesen maga alatt van,hogy eltűnt a testvérkéje,és most be kellett zárnom a lakásba,mert már bejárta az egész környéket,hogy megtalálja,és hiába óvatos szegény,itt nem tartják be a sebességhatárt a szemét autósok,és elkezdett ő is átmászkálgatni az úton. Kizárólag a házban nem tarthatom,mert most is meg van őrülve,könyörög,hogy hadd mehessen ki,ahogy szokott,de nem merem engedni.Arra gondoltam,hogy a kertbe egy hosszú pórázon és hámmal engedem csak ki,de ez is édeskevés lenne neki..Ennél jobb ötletem nincs,és úgy érzem,még így is rabságban tartanám..

A kérdésem az,hogy meg fogja ezt szokni valaha?Ez működhet így?Az előző itt lakó is pórázon tartotta a cicáját,ha kiengedte,és az a cica sokáig élt..De milyen élet lenne ez? Legjobb lenne másik környékre költözni,de ezt nem tudom megoldani most sajnos..és ki tudja,mikor.

Ráadásul most egyedül is lett szegénykém,olyan magányos,csak sír,és nem tudom,szerezzek-e neki egy új társat?Elfogadná?Én nem biztos,hogy tudnék egy új cicát babusgatni,annyira hiányzik az,aki meghalt,de megmaradt cicus miatt lehet hogy hoznék egy másikat..

Nagyon elszúrtam az egészet,azt tudom,de még felelős vagyok egy kis életért,és meg kell oldanom,hogy a legjobb legyen neki..


2012. jún. 17. 08:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Így, hogy eddig kijárós volt, elég nehéz lesz neki megszokni a bezártságot. Esetleg ha csinálnál neki egy elkülönített részt az udvarban?
2012. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mikor idehoztuk őket,és kicsik voltak,egyből lefedtük nádszövettel mindenhol a kerítést,és működött is a dolog,boldogan elvoltak a kertben,de mikor nagyobbak lettek,helyből átugrották az egész kerítést,pedig nem alacsony..
2012. jún. 17. 08:45
 3/22 Vicuska87 ***** válasza:

Most olyan sok szép kiscica van, én fagdnék örökbe mellé egy kiscicust!

Így hátha lefoglalja a nagyobbat, és megint lesz neki kivel játszani, ugrándozni!

2012. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen,egyre inkább ezen gondolkozom én is,hogy egy szelíd lány kiscica jó lenne mellé,mert ő is ilyen.Bár ivartalanítva van,lehet,hogy felébrednének az anyai ösztönei is.Nem akartam soha futószalagon hozni a macskákat,mert őket úgy szerettem és szeretem,ahogy más cicát lehet,hogy nem tudnék,de nem is magam miatt kell ez most..
2012. jún. 17. 09:10
 5/22 anonim ***** válasza:
Olvasd el ezt a cikket. Előtte regisztrálni kell.
2012. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ja, a link lemaradt:

[link]

2012. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem is jót tenne neked is, meg a cicádnak is egy új jövevény. Őt is ugyan úgy a szívedbe fogod zárni, mint az előzőt. :)
2012. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Először is sajnálom a cicust :(

Sajnos mi is ilyen környékek lakunk de lekopogom a kandúr cicánk szinte csak a kertben császkál.

Ami eszembe jutott megoldásként bár nem olcsó azthiszem de vannak ilyen "láthatatlan kerítések". Írd be gugliba sok találatot ki fog adni ! Mondjuk én ezt kutyához halottam de én biztos megpróbálkoznék vele :)

2012. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Itt van, amiről az előző hsz. beszélt: [link] Nem tűnik rossz dolognak:)
2012. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Igen ez az :D

Szerintem egy próbát megér ha van rá anyagi kereted. Más visszatartó eszközről még nem igazán hallottam :/

2012. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!