Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt hogyan oldjam meg?

Ezt hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Le kellett költöznöm papámékhoz, és ugye vittem a macskám is. Az a gond, hogy a papáméknak van egy 2 éves kandúrjuk és egy 3 éves ivartalanított nőstényük. A kandúrjuk nem ivartalanított. Ja meg egy bernáthegyi kutyájuk. Nos az én macskám közel egy éves nem ivartalanított kandúr. Az a kérdésem, hogy hogyan szoktassam ide a bernáthegyi, a nőstény, meg a kandúrhoz az én macskám? Bemutattam már a nősténynek, az fújtatott rá mint az állat, a kandúrnak még nem mert az olyan, hogy 3-4 naponta jár haza enni, aztán megint elmegy 3-4 napra, de akár egy hétre is. A bernáthegyinek megmutattam, hogy az a macska az enyém (a kutya ismer engem gyerek kora óta) de a macskám fújtatott rá, közelebb jött a kutya, a macska meg is karmolta a kutyát, a jó az, hogy a kutya nem támadott vissza a macskámra, vagy az rossz?

Na mindegy, hogyan szoktassam ide a macskám??


2012. jún. 17. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A kutyához szerintem úgy lehetne, hogy először a cicát kézben, a kutyát pórázon (pl. a papád fogja) pár méterről megmutatjuk a kutyusnak. Ha nem csinál semmi támadó jellegűt megdicséred, ugyanígy papád a kutyával. Lassan közeledj a kutyához. Amíg nem csinál semmi rosszat, dicséred, simogatod, judalmazod. Ha támadni próbál (a fújás, morgás, szőrfelborzolás is annak számít!) menj hátrébb és dorgáld meg (ha a kutya támad, ugyanígy vele is, ne bántsd, csak szólj rá magabiztosan). Így közeledjetek, nekem bevált. Sok szerencsét! :)
2012. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ahhoz, hogy a macskákat egymáshoz szoktasd idő kell. Sőt, nem is neked kell szoktatnod, megszokják egymást. Idő kell, és türelem. Nyugodj meg, nem fogják mindig utálni egymást! :) Nekünk két cicánk van, két ivartalanított kandúr. Kicsi koruk óta megvannak. Az első, amikor hozzánk került kb. 2 hónapos volt, és mikor jött a másik, akkor már 4, az új cica pedig még csak 2 körül. A kertben a nagy fújt a kicsire, és mikor bevittük őket a kicsi dorombolt, játszott, aludt, hízelgett stb. a nagy pedig fúj, bújkált, nyugtalan volt. Megfogni sem lehetett. Estére kizártuk őket, és a kert két különböző végében aludtak, egy hét alatt viszont teljesen megszokták egymást. Azóta több mint félév eltelt és elválaszthatatlanok :) Sok szerencsét!
2012. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!