Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak?...

Mi lehet a baja a cicámnak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy cicám,házimcska,olyan szürke és fekete és fehér :D szal el lehet képzelni.Amm..."lánycica",és nagyon izé,hogymondjam...az a helyzet,hogy fél az emberektől,nehezen lehet megfogni,mindig elfut,és ha simogatom,akkor is van,amikor csak kényszerből marad ott,mert nem dorombol(akkor csinálják ált. a macskák,ha jól érzik magukat).Nemrég lett neki úgy 2 kiscicája a padláson.Az egyiket lehozta és a bunkó kutyám megölte :\'(.A másikat megmentettem,egy dobozba tettük,és odavittük az anyját,de az nem nagyon foglalkozott vele,sőt el is vitte mert többet nem láttuk. Tisztára vad ez a macska,még anyai ösztön sincs benne.Nem tudom mit tehetnék vele.
2009. júl. 5. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért vitte el, mert van benne anyai ösztön! Gondolom látta, hogy a másik ott eltűnt, meg nem érezte biztonságosnak a helyet, és azért vitte el. Az én cicám is nagyon ijedős, nem szereti, ha megfogjuk, csak ha simogatjuk amíg a földön van. A cica természetétől is függ, de a legnagyobb oka az lehet, hogy kicsi korában ugyanígy elvitte az anyja biztonságos helyre, és nem látott embereket, nem fogták meg, és kimaradt nála az emberhez való alkalmazkodás a szocializációból.
2009. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
aha...köszi! arra értettem,hogy nincs benne anyai ösztön,mert nem foglalkozott a kicsivel.Am,már csak azt nemtom,mit lehetne tenni vele...
2009. júl. 5. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen távolságtartó cicánk (több is). Úgy tudtuk őket megszelidíteni, hogy elkezdtünk játszani velük. Szallagot és más dolgokat mozgattunk előttük. Ekkor közelbe kerültek és játék közben lehetett őket simogatni a földön. Aztán meg már ölben is megmaradta. Mostanában meg már annyira SHSz-esek (Simi Hiány Szindróma), hogy akár a földröl is felugranak a vállunkra. Kitartás és türelem kell hozzá.
2009. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Az ivartalanítás lenne az első lépcső és majd utána a többi...
2009. júl. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!