Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezért felkeresnétek az állator...

Ezért felkeresnétek az állatorvost a macskátokkal?

Figyelt kérdés

Két hete marták össze a macskánk arcát, és az egyik oldalon egy körömnyi seb lett neki, amiből vérszínű genny gyűlt és fakadt ki egy héten keresztül. Megkérdeztem az állatorvost, hogy kenhetem-e neki egy bizonyos kenőccsel, ami van itthon, és rábólintott, de mondta, hogy szóljak, ha nem javul, mert akkor valószínűleg elfertőződött és antibiotikum kell neki.

Már szombaton múlt egy hete, hogy kenem neki, és kisebb lett a gennyes rész, de még ma is van rajta kb. egy késhegynyi véres valami a szőrtelen seben. Most zargassam ezzel az állatorvost, vagy ki fog röhögni, hogy majd meggyógyul, mert végül is javult a korábbihoz képest, de nem tudom, hogy már nem-e jobban kellene kinéznie. Azt sem értem, hogy a szőr sosem fog oda visszanőni? Így olyan szerencsétlen szegénykém...


2012. jún. 18. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Már akkor elkellet volna vinni orvoshoz mikor ez történt!Fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentőt kaphatott volna illetve ha olyan mély akkor tisztítani kellett volna és összevarrni.A szőr pedig visszanől idővel.
2012. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 borcsi02 ***** válasza:
Vissza fog nőni a szőr szerintem.Egyébként az állatorvost nyugodtan keresheted,bármilyen "nyűgöd" van,jobb biztosra menni. De a legjobb,ha személyesen jelentkezel nála a cicával,telefonon nem könnyű megítélni a helyzetet neki sem. Egyébként szerintem a dokik többsége rendes,és szeretik nagyon az állatkákat,úgyhogy biztos nem röhögne ki,vagy hajtana el titeket. Mi is mindig szaladtunk az orvoshoz,ha bármi volt,mert tudtuk,hogy nem értünk hozzá,ő viszont igen. Soha nem néztek hülyének a kérdéseink miatt,és emlékszem,még pénzt sem kértek,ha nem kellett kezelést adni a cicának,csak megvizsgálni. Szerintem vidd el a cicát,hátrányod nem származik belőle.És lehet,náluk van valami speciálisabb fertőtlenítő szer esetleg,ha szükséges,és hamarabb meggyógyulna.
2012. jún. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 borcsi02 ***** válasza:
Egyébként az előző hozzászólónak tényleg igaza van abban,hogy már korábban el kellett volna vinni,mikor megtörtént a dolog. Ez a cicának kb olyan lehetett,mint amikor egy embernek a fél arca leszakad.Ilyen esetben mi sem maradnánk otthon üldögélve,Neogranormonnal kenegetve a fejünk,hanem irány egy orvos,nem?Nem bántani akarlak ezzel,de ha legközelebb ilyen történik,szaladjatok a dokihoz!
2012. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen. Két héttel ezelőtt.
2012. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Miután megtörtént, beszéltem az állatorvossal, szóval nem akartam elfelelőtlenkedni ezt a dolgot. Ezért is kentem neki azóta is a kenőccsel, amitől javult a seb, csak én úgy gondolom, hogy talán lassabban, mint kellene. De igazatok van, holnap szólok a dokinak, hogy nézze meg újra, nem-e szükség van másfajta kezelésre.

Köszönöm a válaszaitokat!

2012. jún. 18. 21:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!