Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 hetes kiscicámat bezártuk...

10 hetes kiscicámat bezártuk egy ketrecbe estére, de folyton nyávog és sír. Ha beviszem a szobámba nem fog bekakilni/pisilni? Megszakad a szívem tőle.

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el a mamijától és testvérkéitől, gondolom nagyon egyedül érzi magát.. Nagyon ki akar jönni, pedig van bent neki alom, kaja, víz, párna, játék, minden.. A szüleim azt mondják hagyjam, majd abbahagyja, de már több mint félórája sír szegény. Attól félek ha felhozom aludni, majd idepisil az ágyba esetleg, azt nem szeretném..

2012. jún. 19. 23:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Most, komolyan... Ha nem vagy képes felelősen gondoskodni egy kisállatról, akkor minek tartasz. 10 hetes macsek, az a szakmája, hogy bepisiljen és társaságban legyen.

Azonnal szedd ki a ketrecből! Ha nem is akarod bevinni a szobádba, akkor se zárd be. És, mint felelős gazdi, ha baleset történik, kezeld (amúgy, nem garantált, hogy bepisil de ha mégis, hamar kinövi).

2012. jún. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Elhiszem, hogy majd' megszakad a szíved érte, de szerintem hagyd! Biztos, hogy társaságra vágyik, de ne szokja meg! Az első napok nehezek, de utána meglátod majd, hogy jót teszel vele! Ha most nem hagyod ott, akkor megfogja szokni, hogy bemegy hozzád, és később még nehezebb lesz.

Bepiszkíthat, persze!

2012. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

ja, a ketrecet elnéztem. Inkább tedd bele egy ládába, hogy ne legyen bezárva, de ne férhessen oda olyan helyekre, ahol kárt tehet, magában vagy berendezésben.

2. voltam, és szerintem ne vidd be magadhoz.

2012. jún. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%

ne zárd ketrecbe a kscicát vagy hívom az állat védőket.

komolyra véve ha nem is a szobádba de legalább a folyoson had mászkáljon

2012. jún. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

Ha elég nagy a ketrec, akkor nincs azzal baj. Csak rondák a rácsok, de a cicának nem lesz baja tőlük. Az már csak esztétika, hogy ládába vagy ketrecbe zárod.


És igaza van a szüleidnek, hagyd. Jó eséllyel még nem szobatiszta, és idegen helyen van. Persze hogy sír. De hamar megszokja.


Különben amikor mi magunkhoz vettük a cicánk, nem zártuk sehova (felnőtt volt, így szobatiszta), ettől függetlenül három éjszaka egyfolytában az ablaknál állt és nyávogott. A negyedik napra elfáradt, és akkor már abbahagyta, odafeküdt mellénk az ágyba, és azóta is ott alszik :)

2012. jún. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
az én cicámmal amikor hoztuk a következő volt a helyzet: sokat nyávogott és félt, ebből elegem lett felvettem és addig simogattam amíg megnyugodott és elaludt. Este eztán fogtam az almot behoztam a szobámba, megmutattam neki párszor hova raktam aztán együtt aludtam vele. Reggelre nem volt semmi probléma, egyszer kelt fel a pisijét szépen betakargatta szaga se volt és ennyi. azóta sem szokta meg hogy az ágyamba aludjon (nem kutya) ott alszik ahol épp jónak látja és ahol szabad. az hogy most otthagyod a legrosszabb mert a cicák ilyenkor nagyon félnek, a simogatás megnyugtatja őket, mire elfelejti a tesóit, anyukáját már nem lesz igénye arra hogy állandóan veled aludjon, de egy hét kb így fog telni, addig muszáj kötődnie valakihez amíg minden más olyan félelmetesnek tűnik
2012. jún. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
ez mi?? a kiscicák is szobatiszták, ezt nem kell tanítani nekik hanem ösztön hogy oda piszkítanak ahol betudják ásni (ez az alom) ez a kulcsa annak hogy a nagyobb ragadozók a természetben ne találják meg őket. De logikus hogy a picik is tudják ezt különben amikor az anya vadászik simán megehetnék őket.
2012. jún. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó: akkor az én macskám biztos azért szart egy csomószor mindenhova, csak az alomba nem, mert ilyen okos volt gyárilag....

Meg kell tanítani, magától egy macska sem lesz szobatiszta.

2012. jún. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
a kicsiknek is az anyjuk tanítja meg. nálam is első napokban mindenhova ment kivéve az alomba :)
2012. jún. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2012. jún. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!