Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt egy cica?

Miért csinálja ezt egy cica?

Figyelt kérdés

Barátnőméknek van 1 ari fekete cicájuk,kislány.

Amikor rosszalkodott mindig ráütöttek és most harapja a lábát ha megy meg karmol.Én már félek tőle mert a cicák így nem viselkednek,nem?

Azért harap mert ráütöttek?


2009. júl. 6. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy kiscicám,és mindig harapdál...gondol egyet odajön hozzám,és beleharap a lábamba!!Minden cica ezt csinálja,még a nagyok is!!

A kezem nekem is tele van karmolásokkal!!

Megtámad a kis hülye:D

2009. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én cicám is ezt csinálja,ha rászólok,vagy leszidom valamiért!Nálunk a "jujjujj"erőteljesebben bevált,ilyenkor elbújik a szekrény alá,és ottmarad,míg le nem higgad:)
2009. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is minden macskám ilyen, megyek és megtámad, főleg a kezemet lábamat célozza, de ha olyanja van a nyakamba is ugrik a fülbevalómé. Ez normális dolog, játszani akar:D Ja és ha megütöm hogy nem szabad azt is játéknak veszi és még jobban csinálja. Nem egy jó nevelési módszer.
2009. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,azt hittem az ütések miatt ilyen,de akkor jó.csak néha idegesítő mert úgy megharap,hogy vérzik a lábam:)
2009. júl. 6. 17:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki veri az állatát, nem tudom miért tartja.A macskáknak általában ilyen a természetük.Nálunk a növényspriccellős vízsugár, amivel sakkban lehet tartani.
2009. júl. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát látod ezt mondtam én is,azt remélik majd ha ráütnek tanul belőle,de nem úgy tünik.
2009. júl. 6. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:

A macska sokat tanul az embertől, s ha látja, hogy keményen bánnak vele, ő is agresszívabban fogja az akaratát érvényesíteni, mert a tapasztalatai alapján az lesz neki a természetes. Én nem ütöttem a macskáinkat, de volt olyan fiatal fiú macska, amelyikkel egy kézzel sokat bírkóztam. Nagyon tetszett neki, elég jól megdolgoztattam általában, és néha már túlságosan beleélte magát. (nem bántottam soha, de nem mindíg hagytam nyerni) Az lett a vége, h ha valaki meg akarta simogatnim, egyből verekedni kezdett. Nem lehetett megcirógatni, mert mindenkiben a birkózópartnert látta, és azért lett ilyen, mert én annak idején felcukkoltam a játékban.


Szerintem nagyon sok múlik azon, hogy hogyan bánunk a cicussal, mert anyámnak a macskái, sosem voltak ilyen bolondok. Mindíg kedvesen szólt hozzájuk, s ha mégis rosszak voltak, csak kicsit felemelte a hangját, vagy megmutatta nekik a seprűt, azonnal rend lett.

2009. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt a macskák egyik kedvenc szórakozása a bokavadászat, ez náluk természetes. Másrészt, a macskát nem szabad veréssel büntetni, mert agresszívabb lesz.
2009. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mind2 előttem szólóval maximálisan egyet értek! Az állatok másképp tanulnak, az erőszak pedig embereknél is lelki sérülést okoz, mint eredményt.


Egyébként én is sokat hadakozok a fiatal kandúr macskámmal és mindenki azt mondja, hogy még egy ilyen idétlen, harcias dögöt nem látott. Persze, másik oldalról meg visítanak a röhögéstől mikor őket szórakoztatja az "elképzelt" bunyó. Szóval ez ilyen kétesélyes dolog. Sokszor rám is szólnak, hogy totál csúnya sebesek az alkarjaim, de egyszerűen nem tudok ellenállni neki, mikor betorzul a feje és fight van : ) miért kéne megfosztanu magunkat ettől az élménytől ? neki is jó, nekem is. ennyi : )

2009. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!