Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két kutyához hogyan szoktassak...

Két kutyához hogyan szoktassak hozzá két kiscicát? Az egyik kutyánk egy kan Pumi, a másik egy kan Tacskó. Fogalmam sincs hogyan reagálnak majd a kiscicákra, de bízom benne, hogy össze lehet őket barátkoztatni.

Figyelt kérdés
(A pumi sajnos elég féltékeny típus, simán nekimegy a tacskónak, ha valaki azt akarja simogatni, emiatt a tacskó már inkább meg sem várja hogy valaki közel menjen hozzá, inkább bemegy a házukba, hogy kerülje a konfliktust. Pedig egyébként egymással jóban vannak)

#kutya #kölyök macska #szoktatás #kismacska féltékenység
2012. jún. 21. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha még nagyon kicsi a cica akkor szerintem majd ha nagyobb lesz akkor mutasd be nekik
2012. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek a kutyák? Ha már idősebbek akkor nem lesz egyszerű a dolgod, ha egyáltalán sikerül. Ráadásul abból amit írtál a pumid viselkedéséről nem is nagyon értesz a kutyákhoz.
2012. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire felelős döntés hozni két cicát neveletlen kutyák mellé. Macskáknál nincsenek összeszoktatáshoz különösen trükkök, mint a kutyáknál (pl. közös séta). A kutya vagy elfogadja/megszokja vagy nem. Egy kiscicán ez nem fog múlni.
2012. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kicsi az esély rá, hogy sikerül. Ha a macskák már kifejlettek, és meg tudják védeni magukat, akkor esetleg. Egy kutyához könnyebb lenne, de két kutyát sokkal könnyebben elkap a vadászösztön.
2012. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kutyák most nyáron lesznek 3 évesek.

Pici korukban mikor anya vette őket, akkor direkt két cicát is szereztünk, hogy együtt nőjenek fel, meg is voltak egymással jól. Az egyik cicával sajnos kb. fél év múlva valami történt, mert egyszer csak nem jött haza többet. Ekkor még nagyon szeleburdiak voltak a kutyák, ezért az a cica amelyik egyedül maradt, nem vállalta az együttlakást tovább a kutyákkal, és átpártolt hozzánk(szomszéd udvarra). A kutyák egyébként anyukámé mindketten, nála laknak ezért én nem nagyon szoktam foglalkozni velük. Különösebben tényleg nem értek a kutyákhoz sajnos... Csak szeretnék anyának segíteni az összeszokatásban, hogy megint lehessen cicája.

Gyerekkoromban mindig voltak kutyáink-macskáink együtt, soha nem volt probléma közöttük, együtt ettek, aludtak, ezért gondoltam, hogy nem lehetetlen vállalkozás, összebarátkoztatni őket.

2012. jún. 21. 23:59
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy azért is vagyok bizakodó, mert tavaly történt egy nagyon furcsa eset, amikor az utcáról bekóborolt egy kiscica az udvarra.

Nemhogy nem félt a kutyáktól, és azok nem bántották, de egyenesen beköltözött a kutyaházukba, és a tányérjukból evett. Szinte kitúrta őket.. :) Nem tudom hogy csinálta, és vajon mit "mondott nekik", de nagyon aranyosak voltak. Kb. 3 napig vendégeskedett nálunk, aztán odébbállt...

Sajnáltam, mert befogadtuk volna a kis akaratos, céltudatos macsekot.. :D

2012. jún. 22. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!