Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jobb a macskámnak, ha ivartala...

Jobb a macskámnak, ha ivartalaníttatom? 1 éves lánycica. Nem jár ki.

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk ez nem is volt kérdés, már fél évesen ivartalanítottuk a lánycicánkat. Az állatorvos szerint így tovább is fog élni, elkerülhető egy csomó betegség. Az én cicám már 4 éves, azóta is játékos, élénk, nem elhízott macsek, csak annyiban észrevehető, hogy ivartalanított, hogy nem tüzel.

2009. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolóval. Nekünk is lány cicánk van,most volt fél éves, nemrég volt műtéten. Semmi baja,sőt,még rosszabb mint volt!:D abszolút nem viselte meg a műtét, és valóban elkerülhető vele sok betegség,pl ha nem ivartalaníttatod,és nem termékenyül meg,cisztája is lehet a petefészkében,stb. Meg nem mellesleg az ivartalanítás duplán megéri:D Nem kell mindig elviselned a tüzelését,neked is jobb lesz,neki is.:) Ez az én véleményem
2009. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk sem jár ki,most 2 éves,7 hónaposan lett ivartalanítva,nekünk kicsit körülményes volt a gyógyulás,mert még gallér mellett is leszedte a kötést,nyalogatta a sebet..de végülis azóta jól van,kicsit meghízott,de már tartja a súlyát,és igazi kisördög:)
2009. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém közel 1 éves szobacica, az volt a fő bajom, hogy elkezdett jelölni....ami roppant zavaró egy lakásban! Pár napig volt gyenge, hamar kiheverte, én csak ajánlani tudom az ivartalanítást. Személyisége semmit sem változott.
2009. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb neki.

A mi macskánk sem kijárós, és amikor tüzelt, azt ő sem élvezte. :D Főleg, hogy nem mehetett ki.

2009. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Le leszek hurrogva, pontozva, tudom, de azért is leírom!

Miért teszel ki kockázatnak egy családtagot? Lehet nem fog tüzelni, és azt mondják tovább fog élni! Mi lesz akkor ha vmi közbejön? Azt mondják rutin műtét, hány olyan emberről hallunk aki rutin műtét közben hal meg??? Az altatás nem játék! De mindenkinek szíve-joga...

2009. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért százalékosan a műtéti hiba és a gennyes méhgyulladások+ivarszervi rákos megbetegedések aránya ég és föld. Magyarul racionálisan akkor teszem ki kockázatnak a családtagomat és társamat, ha ivarosan hagyom. Kicsit utánaolvastam - érdeklődtem 3 dokinál és elolvastam az Állatorvosi Kamara véleményét is - és erre jutottam.
2009. szept. 4. 13:39
 8/13 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenhogy jobb neki,főleg ha még nem volt kandúrral v nősténnyel-neked milyen lenne ha életedben csak egyszer csinálhatnád és többször sose?!(csak hogy értsd!) lényeg:a műtét napján ne egyen-igyon,nehogy műtét közben hányjon és megfulladjon tőle!igaz lustább lesz és ha vigyázol akkor csak kicsit fog hízni-néha koplaljon, v egy nap 1x egyen ha amúgy sem él aktív életet mozgásilag!
2009. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét cicám ivartalanított, az idősebb egyszer szült, a fiatalabb egyszer sem és ha még egy cicám lenne, most már azt is ivartalaníttatnám az 1. tüzelése előtt. Szerintem a válasz a kérdésedre: igen.
2009. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
sztem fölösleges beavatkozás ,ha nem jár ki esélytelen,hogy kölykei legyenek. jelölgetni meg a kandúrok szoktak a nőstény cicák nem!az hogy elkap e betegségeket vagy nem az nem az ivartalanítástól függ,a betegségek ellen vannak védő oltások... Nekem ez a véleményem.
2009. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!