Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elkanászodott cica viselkedésé...

Elkanászodott cica viselkedésén hogyan lehet javítani?

Figyelt kérdés

Kiskorában került hozzánk, mert az anyja elpusztult így nem kapott semmi anyai nevelést, illetve nem tanulhatta meg a testvérein, hogy mi számít játéknak és mi az ami már fájdalmat okoz a másiknak. Az elején azért hoztuk el, hogyne pusztuljon el ő is de kétség nélkül a szívünkhöz nőtt. Nagyot hibáztunk, amikor úgy döntöttünk, hogy megtartjuk, hiszen kutyás család vagyunk és egyszerűen nem fogadták el a kis "idegent". Ez okból a napjai nagyrészét egy szobában tölti, ahol hiába megvan mindene ( kaparófa, macskaház, megfelelő alomtálca, állandó étel ital és játékok tömkelege ) még se tudja magát lekötni. Délután amikor a családból hazaér valaki természetesen, kiengedjük így egy kicsit nagyobb teret kap. Ez alatt a 2-3 óra alatt rendesen le is fárasztja magát, mert mindig az a vége, hogy már el kezd lihegni, ami nekem egy macskától még a mai napig furcsa látvány :) A viselkédési problémáit még így is a korlátozott mozgásának tulajdonítom. Ha elmegy valaki mellette rögtön ráugrik a lábára, átkarolja és elkezdi harapdálni, vadászik az emberekre, ha ölbe vesszük is komoly sérülések a vége, a simogatást meg egyenesen gyűlöli ( kivéve ha éhes ). Próbálkoztunk azzal, hogy ha fájdalmat okoz, rácsapunk az orrára, hogy összetudja kötni, hogy ez már fáj a másiknak. Ezzel annyit értünk el, hogy miután belénk harap rögtön elszalad a szoba másik végébe, hogy még véletlenül se tudjunk gyengén odacsapni. Ettől függetlenül szereti az emberek társaságát, hisz mindig mindent figyelemmel követ és nagyon kíváncsi cica.

Mivel már az 1 éves kort is betöltötte, már nem nagyon hiszünk a "majd kinövi" dologban, illetve már az ivartalanítást is elvégeztük, hátha lustul egy kicsit. Tisztában vagyok vele, hogy mi vagyunk a hibások, hisz nem gondoltuk át az elején, és így nem kapott megfelelő teret illetve nevelést.


2012. jún. 24. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Úristen, te ismered a mi egyik kandúrunkat? :D


Mi is próbálkoztunk mindennel, az orrára csaptunk (persze nem durván), az arcába fújtunk, de semmi nem segített. A miénk még cifrázza is, mert felugrik és a kezünket karolja át és harapja meg. Pedig ő szabadon járkálhat a lakásban, nincs egy szobába zárva a nap nagy részében. Egyéves korában szedtük fel az utcán, az előéletét nem ismerjük, de emberhez szokott cica volt, szelíd, hagyta magát megfogni. A harapdálást csak pár nappal a befogadása után kezdte, amikor már biztos volt abban, hogy nem tesszük vissza ki az utcára. :)


Másfelől meg szeretettel nyalogatja a pár hetes kiscicánkat, akár az anyja, szóval nem rossz cica ő. A széken nemegyszer mögém ül és a derekamat melegíti, de leggyakrabban az ágyunkon heverészik.

2012. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Egyáltalán semmi gond nincs a cicáddal. Nekem 3 is van szóval tudom mit beszélek. Hozzánk a legidősebb úgy került, hogy el akarták pusztítani, tehát befogadtuk. Igazából még el sem lehetett volna szakítani az anyjától. Nagyon vad volt és mindig elbújt. De kellő idő után (rengeteg foglalkozással) megszelídült. Ehhez az kellett, hogy csak én foglakozzak vele naponta több órát. Ma már olyan mint a kezesbárány :) A cicád azért ilyen, mert napközben nem vagytok otthon, hiába van neki játéka mégis társas lény. Próbálj vele egy kicsivel többet foglalkozni. Nem kell mindjárt ölbe kapni. Ha ő akar úgyis oda megy, de lehet hogy ezt soha életében nem fogja megtenni. Ezért is harapdálja a lábatokat illetve azért, mert a macskákban megvan a természetes ösztön a vadászat iránt. Az enyémek néha bekattannak és olyankor mindegy, hogy a kezem vagy a növény esetleg a lábtörlő szana-szét gyepálják. Az orrára inkább ne üss, nem olyan mint a kutya. Nem tudatosul benne, hogy rosszat csinált, csak az hogy megütötte a gazdi amikor ő csak játszani akart. Így csak elvadítod magadtól. Ha harapdálni támad kedve akkor adj neki ilyen kis pattogós golyót (üzletekben egy 100-as). Az enyémek imádják :) Ne aggódj a cica addig egészséges míg virgonc. Ha nem az akkor már lehet aggódni :/

2012. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%
Én csak annyit tanácsolok, hogy bármilyen mozgékony macska kordában tartásához mindig kell adni egy igazi fülest. Én is így bánok, és mégis szeretnek, semmi félelem nincsen bennük irántam. Mindig nevelem, regnálom őket, de mégsem viselkednek mindig jól. Ne fukarkodj a cica pofonnal, ha szükségesnek érzed, adj neki.
2012. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:
Az enyém 2 éves, és ugyan ilyen. Ő már nem növi ki, de hát ilyenek a cirmákok. Nem egy ölbe cica!
2012. jún. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nehogy elhidd, hogy ütni kell a macskát a neveléshez! Csak elvadítod. Elég, ha amikor fájdalmat okoz, határozottan rászólsz, hogy: NEM! Csak így. Egy szóval. És azt meg fogja tanulni (ha akarja).
2012. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szegény valószínűleg egész nap arra a pár órára vár, amikor végre kiengedik a szobából. Igazából teljesen érthető, hogy ilyenkor fel van pörögve. Ha normálisan közlekedhetne, szerintem megnyugodna és megszűnne ez a probléma. A kutyát is lehetne nevelni. Néha felügyelet mellett pár percre megmutatni őket egymásnak (nem kell feltétlenül összeereszteni őket), és az akit a kutya falkavezérnek tart, annak kellene rászólni a kutyára, amikor el akarja kapni a macskát. A mi kutyánk korábban nagy macskavadász volt, de apukámat annyira szereti, hogy érte képes visszafogni magát. Amikor arra megy a macskánk, látszik hogy úgy kell türtőztetnie magát, de nem bántja. A szomszéd macskákat persze ugyanúgy kergeti, de azt már megtanulta, hogy az itteni tabu.
2012. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha összebarátkozna a kutyákkal, jót tenne neki. Tudna velük játszani, lefárasztaná magát és végre nem titeket nyúzna. Az én kandúrom sem szereti, ha ölbe veszem, simogatom. Tűri, de nem élvezi, mint a nőstényeim.
2012. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!