Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaparófa készítés. DE HOGYAN?...

Kaparófa készítés. DE HOGYAN? (Többi alól)

Figyelt kérdés

1.Milyen kötelet ajánlotok?

2.Annak(a kötélnek)mennyibe kerül métere?

3.Hány cm magas legyen max?

4.Műanyag henger vagy papír henger vagy mi legyen az alap támasztója,hogy stabil legyen?(kandúr házi macskának)

5.Szőnyeggel borítsam be azt a részt,ahol nincs kötél,vagy erős ruhaanyagfélével?Előre is köszi!



2012. jún. 24. 22:00
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Mi két kandúr macskának készítettünk, kb. 150 magas kaparót egy éve és még birja (néha igényel 5 perc melót). Azon alszanak, játszanak, futkároznak, minden amit el tudsz képzelni!

Az alapja osb lap (obiban, vagy hasonló üzletben lehet kapni)12mm-es, de a 15 mm-es mégjobb! Ezeket méretne vágtuk ilyen kis elektromos fürésszel(bocsi nem tudom a nevét nem vagyok ilyenben annyira jártas). Majd belevágtuk a kör alakot vagy a bejáratnak, átjáronak a helyét. Aztán szürka színű plüss (puha, bolyhos, de nem szöszöl) vagy nem tudom milyen anyaggal vontuk be (akkor kb 1200-1500 volt, de ha szerencséd van vagy épp olyan színűt szeretnél akkor akár 200-300 ft/m.ért is tudsz venni.Aztán a kaparó amire fel tudnak mászni az 150cm, barkácsboltban vettük egy tömörfa henger kb.2 méter hosszú volt 1000-2000ft volt, méretre vágtuk, majd szintén az obiban vettünk "kaparnivalót", amit a kert lészlegen találtunk hát ilyen kötöző kicsit értes anygbol van, rengeteg szálból van összesodorva 10 vagy 15 méter volt kb 700Ft(más variáció mind nagyon drága volt), kb. 20m kellett nekünk, az anyagot meg ezt a kötél szerüséget mind kapocsbelővővel löttük be. (ezt a kötelet eddig kétszer lecseréltük, mert foszlik, de hamar megvan) Jó szorosan rátekerük. Az egséz max. 10000ft volt! De 100.000-at is megér! Kettőnknek 1 nap volt elkészíteni!

Remélem segíthettem...

2012. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!