Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szeretném ivartalanítani...

Si-Ta kérdése:

Nem szeretném ivartalanítani a macskám. (Sok rosszat olvastam róla. ) Van valami más megoldás?

Figyelt kérdés

2012. jún. 25. 15:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Arra lettem volna kíváncsi, hogy biztonságos gyógyszeres kezelés van-e?"


Van, de igen súlyos mellékhatásai vannak, ezért le sem írom a nevét. Konkrétan előbb-utóbb daganatos lesz tőle a cica. Ismerős adta a lánycicájának éveken át azt a bizonyos tablettát, 7 éves korára emlődaganatos lett a cica. Megműttette a daganattal, és a műtét jóval többe került, mint amennyi lett volna az ivartalanítás.


A szomorú az egészben az, hogy kb. egy évvel később újra megjelentek a daganatok. Az orvos is megmondta neki, hogy egyértelműen a tablettától lett.

2012. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Van még injekció is, amit az orvos ad be, általában fél évig hatásos. De azt sem szabad éveken át adni a cicának, mert komoly szövődményei lesznek egy idő után. És összességében drágább, mint az ivartalanítás.
2012. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Maxitabi ***** válasza:

Az ivartalanítás macskánál nem kerül annyiba!! Én tavaly előtt vidéken ugyan,de 8000Ft-ot fizettem.

A kandúrod meg nem az ivartalanítás miatt lett köves, hanem a génjei és a táplálás minősége miatt.. A sok száraztáp nem jó a kandúroknak, figyelni kell. Hosszú távon sokkal jobb lenne neki is, ha kiveteted a méhét-ahogy előttem szólók már kifejtették. Biztos találsz olyan rendelőt, ahol részletekben fizethetsz.

És igen -csak ivartalanítási kötelezettséggel adnak örökbe menhelyről állatot!!!

2012. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Maxitabi: Az sajnos tavalyelőtt volt. Most már Budapesten 12-14 ezer, de vidéken is 9-10 ezer körül van.
2012. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Maxitabi ***** válasza:
Igaz, de akkor sem 25000....!!
2012. jún. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kaptam hideget meleget, úgy hogy úgy döntöttem ivartalanítom a lány cicát. Sokan írták, hogy nem lesz baja. Rosszul tudom. Sikerült találni Budapesten 10.000ft-ért aki meg operálja. Nagyom remélem minden rendben lesz.
2012. jún. 26. 20:46
 17/17 Maxitabi ***** válasza:
Örülünk, hajrá és minden jót!!!
2012. jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!