Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak nőstény macska a ivartalanítása után?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy lustább, bújósabb lett, nem mászkál el? Én most szeretném az enyémet.
2012. jún. 26. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan dolgai vannak,mint egy kölyökmacskának.Sokat játszik,ugrál,egyébként pedig nagyon agresszív az idegen macskákkal,amit azelőtt nem vettem észre.
2012. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém szobacica, szóval az elmászkálásról nem tudok nyilatkozni.

Ivartalanítás után kellett jó pár hét, mire észrevettem a változásokat: bújósabb lett, igen, bár ő nem az a tipikus ölcica, de most azért többször jön oda, dorombol, dörgölőzik, mosdat. Nyugodtabb nem lett, ugyanannyit rohangál fel-alá a lakásban, olyan, mint egy kis tornádó :)

Viszont sokkal többet enne. Sosem kunyerált, így neveltem, most viszont hiába minden, amióta ivartalan, nem hagyhatod egy pillanatra sem figyelem nélkül a kajádat. Jön, kuncsorog, nyávog. Nem kap most se asztalról kaját, mégis. Hízott is picit, de ez nem ártott neki, mert borzasztó vékony volt, most ideális macska-súlyban van :)

Az ivartalanítás utáni első pár nap viszont borzasztó volt, állandóan piszkálta a sebet, úgyhogy tölcsért kapott, ami miatt meg borzasztóan megsértődött, plusz látszott, hogy szenved... De muszáj volt, az egyik varratot így is addig bizergálta, hogy vissza kellett mennünk vele az orvoshoz :(

Szóval sok türelmet és kitartást az első pár naphoz! :)

2012. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maxitabi ***** válasza:
100%

Lustább egyáltalán nem lett,talán még játékosabb, bújósabb--egy kicsit, de lakáscica és nagyon félénk, elmászkálás ezért nincs.

Operáció előtt egy nappal(24 óra) semmi kaja, 6-8 órával már víz sem, mert hányni fog és megfulladhat.

A műtét után semmi nem volt, másnap már minden ok volt, sebe hamar begyógyult, észre sem vette szinte. (egyede válogatja, melyik hogy bírja) Kicsit hízott, de nálunk is ráfért, erre majd figyelj, kicsit kevesebb kaja, ha túlsúlyra hajlamos.

2012. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 26. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem abszolút semmi változás nem lett :) hajszálpontosan ugyanolyan mint amilyen előtte volt. a műtét után semmi baja nem volt, csak szédelgett pár órát de még az sem zavarta, ugrándozott fel alá :D a sebéhez nem nyúlt úgyhogy tényleg szerencsém volt vele :) pedig nagyon aggódtam.
2012. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az en picikem osszevissza pisil.. Mar megorulok tole..
2012. okt. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!