Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám furcsán jár, szerint...

Debby99 kérdése:

A macskám furcsán jár, szerintem valami baja lehet a gerincének. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Van egy egyéves kandúr cicám, aki furcsán viselkedik! Mindig az ajtóban állt és várta a reggelit, de ma nem várt. Hívogattam kb. 10 percig, de semmi. Aztán egy negyed óra múlva feltűnt. De nem volt rendben. Borzasztó lassan mozgott, és határozatlanul. Megetettem,és utána csináltam a szobámban neki egy kis puha helyet, és odafektettem. Ottmaradt. Pedig mozgékony macska, régebben ahova csak letettem rögtön elment. Később, miután pihent kicsit kivettem és megnéztem, hogy hogyan jár. Csak akkor vettem észre, hogy valami nincs rendben a gerincével. Nem tud rendesen kiegyenesedni, és csak nagyon lassan tud talpra állni. Semmije nem tört el, mindenét tudja mozgatni, gerincét is megtapogattam, úgy tűnik semmi baja. Még sincs valami rendben.  Nem tudjátok, hogy mi lehet ez? Sajnos nekem kell fizetni az állatorvoshoz szükséges pénzt, mert az én macskám, anyáék nem akarnak adni rá. De nem tudom, mennyibe kerülne. Tudtok segíteni?

2012. jún. 26. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy leugrott valahonnan és rosszul érkezett, de lehet teljesen más probléma is. A lényeg, hogy szenved, valami fáj neki, tehát állatorvosra van szükség minél előbb. Esetleg fizessék ki anyukádék, Te meg mosogatsz otthon, leviszed a szemetet, nem kéred el a zsebpénzed, egyszóval törleszted a költségeket. Így nem maradhat, az biztos, ha fontos a cica, akkor cselekedni kell.
2012. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
orvos válogatja ha csak egy kivizsgálás akkor 3-5000ft... lehet leesett és csak megütötte magát, de lehet elütötte egy autó mondjuk, vagy kullancstól egyéb más állattól kapott el valami veszélyes betegséget
2012. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kandúr cicák sűrűn érkeznek haza sebesülten meg tépázva, cikcakkos füllel, esetleg urambocsá félszemmel.Ha nincs ivartalanítva, akkor bizony össze verekedett egy másik kan cicával egy kellemes cicalányért.

Bízzunk benne,hogy nincs komoly baj és rendbe jön a cicád!

2012. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, amúgy van egy lány cicám is, ami kicsi maradt.. (télleg nagyon pici, sokan kiscicának nézik) de őt nem akarja elcsábítani... :) de a kandúr cica még mindig alszik, és közbe dorombol. Ha nem javul akkor holnap elvisszük az orvoshoz!
2012. jún. 26. 13:02
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Sajnos!Írd,majd meg mi volt a cicával!

2012. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én cicámnál az első tünetek egyike volt a furcsa járás, kiderült hogy vesebeteg szegény. Nem tudtuk megmenteni.

Egy másik kiscicámat pedig május 1-én vittem ügyeletre, mert mindig ottmaradt ahova tettem, gyanús volt hogy nem játszik egész nap. este tudta fogadni a doki, kapott 2 szurit, és összesen 1000 ft-ot fizettem!!! szerencsére az a kiscica meggyógyult.

2012. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Háát remélem a második eset lesz! :) Okéés!
2012. jún. 26. 15:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a cica?
2012. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elvittem egy nagyon jó állatorvoshoz, és kiderült hogy egy nagyobb macska belekapott a körmével a gerincébe, és ott egy ilyen gennyes tályog keletkezett, amit szépen megtisztítottak. A doki adott neki fájdalomcsillapítót, meg valami fertőtlenítőt, és már reggelre kutya baja se volt! :) Úgyhogy jólvan, köszönjük! :)
2012. jún. 29. 10:11
 10/10 A kérdező kommentje:
Lázas is volt, és agyanúm beigazolódott, tényleg leégett a füle.... :) De a doki azt mondta, hogy ez fehét macskáknál gyakori, szóval este bekentem a fülét tejföllel,(hála az égnek nem nyalta le), ma meg reggel naptejjel, úgyhogy már a füle is széép! ;)
2012. jún. 29. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!