Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a cicámat a nyakánál hátúl...

Ha a cicámat a nyakánál hátúl fogommeg, a szőrt, akkor miért bénul meg?

Figyelt kérdés

Innen ered az a mondás is, hogy nyakoncsípni valakit.

Láttam egy videót a neten hogy ezzel "hatástalanítani" lehet a cicát, ott úgy csinálják hogy egy erős cspieszt tesznek a nyakába, és lebénúl, elnyúlik, tetszhalál.

Nade ez fáj nekik? Vagy mitöl van ez?



2012. jún. 26. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
nem tudom, hogy fáj e, de onnan eredhet, hogy az anyjuk is úgy cipelte őket Aból Bbe
2012. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán fáj, elvileg a helyes módszer a kiscicák vivésére, ha így fogják meg őket. Ez egy reflex, ahogy írták az anya szállítási módszerével van összefüggésben.
2012. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Aha, de amikor az anyjuk úgy cipelte őket nyilván akkor is fájt nekik picit, csak nem volt más mód. Plusz azóta pár kilóval nehezebb lett a cica, így nyilván jobban fáj már neki ezt a súlyt tartani.


Hogy mitől van... Vagy azért mert fáj nekik és így inkább nem mozdulnak, így minimalizálva a fájdalmat, vagy ha teszthalott lesz (akkor az embert fejbe kéne verni...) lehet, hogy becsípnek neki ott valami fontos ideget vagy valamit, vagy a gerincénél valamit, ami gátolja az átvitelt az agyba és ezáltal nem tud mozogni. De az biztos, hogy ez nem tesz jót neki.

2012. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mostnéztemmeg megint, és úgy képzeljétek el hogy két kézzeltartom a cicát, jobb kézzel a feneke alatt hogy ne csak úgy lógjon mint aki felvan akasztva, és bal kézzel csak meg fogtam a nyakán a bőrt. Nem szoritottam, csak annyira fogtam meg nagyon lazán mint egy darab papirt, semmi erővel. Ígyis lebénult szóval király.. XD
2012. jún. 26. 16:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a hároméves kandúrt is fel tudom emelni anélkül, hogy szólna.
2012. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

"amikor az anyjuk úgy cipelte őket nyilván akkor is fájt nekik picit, csak nem volt más mód"


Dehogy fájt neki. Ez egy reflex, ami azért alakult ki, hogy amikor az anyjuk átmenekíti más helyre a kicsiket, akkor a kiscica mozgása ne hátráltassa a cicamamát. Mert ha ez is nehezítené a cicamama mozgását, akkor nagyobb eséllyel pusztulnának el a kicsik.


"lehet, hogy becsípnek neki ott valami fontos ideget vagy valamit, vagy a gerincénél valamit, ami gátolja az átvitelt az agyba és ezáltal nem tud mozogni."


Semmi nem csípődik be neki. Reflex.


Nehezebb, felzőtt cicáknál, ahogy a kérdező is említi, a másik kezünkkel a fenekénél alá kell támasztania cicát, különben fájhat neki, de nem a megfogás, hanem a súly miatt. Felnőtt macskát már nem szokott így cipelni az anyja.


De párzáskor a kandúr ugyanígy ragadja meg a lánycica grabancát, különben az nagyon csúnyán ellátná a baját.

2012. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem én miért lettem lepontozva, az előttem lévő pedig fel 100%-ra, amikor totál félreértett.


Ezt írtam, de úgy látom bővebb kifejtést igényel....

"amikor az anyjuk úgy cipelte őket nyilván akkor is fájt nekik picit, csak nem volt más mód" Most ezzel mi a probléma? Volt talán más mód? Micsoda? A farkánál vagy a lábánál fogva vette volna a szájába? Vagy a mancsaival görgette/rugdosta volna a kicsiket a kívánt helyre?

Amikor megfogja őket a nyakuknál akkor még nem képesek őt maguk követni...

2012. jún. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig a reflex visszahatás, tehát kell valami előzmény, amire válasz lehet. Ezt inkább úgy írhatnánk le, hogy ösztön, de leginkább ösztönös cselekedet.
2012. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De mindegy, mert a későbbi kiegészítésében leírta a kérdező, hogy mi a helyzet valójában. Az össze-vissza módon kiírt kérdése alapján én úgy értelmeztem, hogy komolyan mozdulatlanná válik a macska.


Ha csak arról van szó, ahogyan a későbbiekben írta, hogy valaki tartja a kezében, csak ráfog ott a nyakánál akkor természetes, hogy csak azért nem mozdul, mert alárendelt szerepbe kerül, illetve azért nyúlik el, mert megadja magát. Ez a kutyáknál is így van, a dominánsabb egyed is így kényszeríti behódolásra a társát.

2012. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vicuska87 ***** válasza:
52%
Hátha te ezzel szórakozol, biztos nagyon király lehetsz!
2012. jún. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!