Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a cicámmal?

Mit csináljak a cicámmal?

Figyelt kérdés
Még kicsi, kb 3 hónapos, de még nem nevezném őt annyira szobatisztának..:S De szerintem az is a baja, hogy megy a hasa, nem is akárhogy. Széntablettát kellene neki adni, de hogy adjam be neki? És ez segítene? Vagy mitől lehet egyáltalán azt sem tudom, mert akkor azon is változtatnék.

2012. jún. 28. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Állatorvosnál voltál vele? Ha szereted a cicádat, akkor vidd orvoshoz. Ennél jobb tanácsot más sem tud adni neked.


A tartós hasmenés komoly folyadékveszteséggel jár, ami a cicára igen veszélyes.


Az a helyzet, hogy abból, amit leírtál, még egy állatorvos sem tudja megmondani, mi a baja a cicának, mert a hasmenést sok dolog okozhatja. Az itt válaszolók pedig ált. egyszerű macskások, akiknek van ugyan sok tapasztalatuk, de mégsem állatorvosok.

2012. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Adsz neki tejet? Mert attól bizony mehet a hasa.
2012. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha egy három hónapos macsek összef..ssa a környezetét,akkor ott komoly gond van,a macska alapból utálja,ha nincs biztos helye az ilyesmihez. ennyi idős korára már szobatiszta lenne,az anyukája már néhány naposan elkezdi tanítani az ürüléke elrejtésére. a tartós hasmenés életveszélyes,talán hallottad már a "ne tapogasd agyon a kölyökmacskát,mert megfostosodik" kifejezést,ebbe

belepusztul az állat. azonnal vidd orvoshoz!

2012. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mikor én a menhelyről kihoztam a cicáimat, na azok is fostak rendesen. Állatorvoshoz vittem, ott adtak olyan pasztát, amit a szájukba kell kenni, és elmulasztja a hasmenésüket. Nem mondom hogy egy-két hét alatt elmúlt, de fokozatosan. Széntabletta inkább felnőtteknek való. Tudod ember és állat azért más gyógyszereket igényel. Lehet, hogy erős az neki, ami nekünk gyenge. Ráadásul még 3 hónapos, iszonyú fiatal.
2012. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A széntabletta csak tüneti kezelés. Feltétlenül vidd orvoshoz, mert el fog pusztulni. És ha eddig adtál neki tehéntejet, sürgősen hagyd abba. A cicák többsége nem tudja emészteni a laktózt, hasmenése lesz. Főtt rizst keverj össze neki főtt csirkehússal, az mérsékli a hasmenés, de mindenképpen: orvos!
2012. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ami még lényeges, de ha állatorvost megkérdezel, ő is elmondja neked: A széntablettán kívül SEMMIFÉLE humán gyógyszert ne adjál neki, csak amit az orvos ajánl.


A humán gyógyszerek jelentős része a cicákra halálos, a hasmenés elleni gyógyszerek meg különösen. Igen gyakori halálok, hogy a macskának emberi gyógyszert (pl. hasmenés ellenit) adnak.

2012. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vicuska87 ***** válasza:

Ekkora macskának nem széntablettát kell adni, hanem pasztát.

A hasmenés, rengeteg mindentől lehet, férgesség, nem megfelelő étel, vagy bármi.

De ha sokáig megy a hasa, az sok folyadék veszteséggel jár, ha nem pótolod, akár ki is száradhat.

2012. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!