Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen gonoszak az emberek?

Miért ilyen gonoszak az emberek?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Nagyon szeretem a cicákat és sok cicám volt már. Még előző év tavaszán született 5 kis cicánk. Kb fél évre rá 3 cicánk a szemünk láttára pusztult el. A tünetek arra utalnak hogy mérgezés lehetett. Maradt két cicánk akiből az egyiket elütötte az autó. ( kertes házban nagyon csekály forgalmú utcában lakom) Azt az egy cicust nem sokra rá ugyanolyan tünetekben mint a 3-at elpusztult. Szerintem ez nem lehet véletlen. Lehet hogy egy cicus mondjuk megette a patkánymérget vagy ilyesmi de mindet szinte azért ez már sok. Nem akarok senkit gyanúsítani de nagy a valószínűsége hogy az egyik szomszédom mérgezte meg őket mivel már nem egyszer láttuk hogy a feleségével nagyon szidja a cicusokat. Mivel imádom a cicákat ezért ismét kaptam egy kicsi cicát pár héttel ezelőtt. Nagyon eleven és ugrál ide oda. Most nem nagyon akar enni és hányt is.

Mi lehet vele? Mit csináljak?


2009. júl. 8. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Azonnak dokihoz vidd! Ha ilyen a helyzet nálatok, akkor ki ne engedd a házból többet a cicát (ha túléli a mostani dolgot), mert kint veszélyben van az élete!
2009. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
74%
Én úgy tudom, hogy állatoknál ha mérgezés gyanúja áll fenn, akkor tejet kell itatni, na és persze irány az állatorvos!!
2009. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Persze nem zárható ki, hogy tényleg a szomszéd volt. De az én macskám is mérget evett egyszer. Meg volt merevedve, nyelni sem tudott, semmi. Gyógyszert adtunk neki, a szájába öntöttük tejjel, és csodák csodájára életben maradt. Szerintem a hányás nem méregtől van, mert ha a méreg hányást okozna, semmi értelme nem lenne, mert ha időben kihányja a cica életben marad. Macskanátha ellen be voltak oltva? A mieink sajnos nem, 6 kiscicánk pusztult el 1 hét alatt, plusz az anya. Nagyon sajnáltam őket. Nem volt egyik nap még semmi bajuk, másnap bágyadtak voltak, nem ettek, hánytak, és elpusztultak. A környéken senki nem rak ki mérget, ez nálunk biztos macskanátha volt. Nem lehet, hogy nálatok is ez lehetett?

[link]

Itt olvashatsz a tünetekről. Lehet, hogy nem ez a baj, ez csak egy lehetséges ok. Attól még lehetett a szomszéd a bűnös. Az ilyenekkel azt kéne csinálni, amit ők tettek az állattal.

2009. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
El kell vinni orvoshoz. Lehet, hogy a "macskavészt" kapta meg ami egy nagyon súlyos hányással hasmenéssel járó cicabetegség. Csak kiscicákra veszélyes Nagyon nagy százalékban pusztulnak el az ebben a betegségben szenvedő cicusok. Nekem volt olyan cicám aki túlélte, de az alomból ő volt az egyetlen szerencsés. Az orvos tud neki rá gyógyszert adni. Ha meg mérgezés szintén sürgős segítségre van szüksége.
2009. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Azonnal el kell vinni orvoshoz hiszen a kiszáradás veszélye is fennáll. Én is úgy tudom, hogy mérgezésnél a tej jól bevált gyógyszer de kell, hogy orvos lássa.
2009. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Miért kell mindenkit lepontozni? Csak segíteni akarunk... A macskavész pedig gondolom a macskanátha.
2009. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Adtam neki tejet és szépen itta is. Lehet hogy nem is mérgezés. Már jobban van. Eszi a száraz macska tápot is. Remélem nem lesz rosszul. Ha bármi baja van elviszem állatorvoshoz.

Lehet hogy kivételesen nem is szomszéd volt a hibás. De akkor sem értem hogy hogy volt képes erre. Szerintem is ezt kéne vele is tenni!Köszönök mindent.

2009. júl. 8. 15:28
 8/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Ha már eszik és iszik is, akkor nem lehet olyan nagy baja szerencsére. :) De ha rosszabb lesz, akkor tényleg jobb, ha elviszed orvoshoz.
2009. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom. Remélem tényleg jól lesz.

Köszönöm!

2009. júl. 8. 18:38
 10/10 anonim válasza:
Ezt bizony megmérgezték nálunk is mérgezik a macskákat.
2010. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!