Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Keveset eszik a mcsaka. mi a...

Keveset eszik a mcsaka. mi a teendő?

Figyelt kérdés
2-3 hónaposan kaptuk a cicust, macskanathaja volt és kovér volt. kikuraltuk allatorvos segitsegevel, féregtelenitettuk és azóta nagyon lefogyott. eloszor olcsobb fit-cat-es eledellel etettuk, majd egyre dragabbal, most whiskas konzervnél tartunk és ezt se nagyon eszi meg, szarazkajat se és a hazikosztot se nagyon. amikor sikerult kikuralni joétvagyu volt, most par hete, amikor elkezdett tuzelni, nem eszik rendesen. a természetével nincs probléma, jatekos, aktiv. elore is koszonom a valaszokat.
2012. jún. 28. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes. Amikor tüzelnek akkor nem érdekli őket a kaja. Az enyémet is hiába hívom nem hajlandó bejönni és enni, de ha oda viszem neki akkor sem , egyébként egy jó étvágyú macska.
2012. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tüzelés alatt minden cica keveset eszik. Én is azt szoktam mondogatni az egyik, még nem ivartalanított lánycicánknak, hogy csak a szerelemből nem lehet megélni, egyék már valamit. Szóval ha továbbra is élénk, mozgékony, nem búskomor, játékos, akkor én a helyedben nem aggódnék. Ám ha a tüzelés elmúltával sem eszik jobban, akkor érdemes lenne konzultállni állatorvossal.


Írod, hogy egyre drágább kaját vesztek neki, és most a Whiskasnál tartotok. Hát, én a helyedben hanyagolnám a Whiskast és hasonlókat. Ezek hulladék kaják, és csak azért drágák, mert az árukban megfizeted a rengeteg reklámköltséget.


Mi Orijen szárazkaját adunk a cicáinknak, kilója kijön 1500-ból, ha nagy csomagolásban veszed (7 kg), és ennek 80%-a hús. De ezt nem mindegyik macska eszi meg. Akik nem csípik az Orijent, azok Josera Sensicat szárazkaját kapnak, ezt a legfinnyásabbak is eszik, mint kacsa a nokedlit. Ennek kilója kb. 1100-ból jön ki, ha 10 kilós zsákkal veszel. Ennek csak kb. 20%-a húsliszt, tehát sokkal gyengébb minőség, de a Whiskasnál még mindig ezerszer jobb.


Még nem próbáltuk, de legközelebb kipróbáljuk az Acana száraztápot is, 65% hústartalommal.

2012. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A whiskas, kitekat, friskas és társai szemetek! 4% hús van benne, plusz rengeteg ízfokozó, színezék. Vásárlásnál figyeld a hústartalmat! Mi az aldi topix-ját vesszük, annak 20-30% hústartalma van és olcsóbb is a whiskasoknál. Persze, ha meg tudod venni, a legjobbakat az előttem író már leírta.
2012. jún. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!