Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem le a macskát...

Hogyan neveljem le a macskát a rossz szokásairól?

Figyelt kérdés
Mindent lespriccel, akár kint, akár bent. Száradó ruhát, asztal lábát, föle letett hátizsákot, töltőn lévő mobilt. Biztos vagyok benne, van módszer, amivel le lehet nevelni arról, hogy a tárgyainkat spriccelje. Az ivartalanítás nem válasz! Aki azzal jön, annak válaszát ignorálni fogom.

2012. jún. 29. 07:48
 1/9 Vicuska87 ***** válasza:
42%

Úristeeen!!!

Ez egy ösztön, a jelölés. Ezt nem lehet kinevelni belőle!

Nyugodtan töröld a válaszom, de IVARTALANÍTÁS!!!

Ide írhatom még 100x is!

2012. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem rossz szokás, ez ösztön. Megjelöli a területét, hogy más macska ne menjen oda. Amúgy már megválaszoltad a kérdést saját magadnak.

Mást nem tehetsz.....

2012. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Maxitabi ***** válasza:
31%

Teljesen igaz, amit az előttem szólók írtak: ösztön - benne valószínűleg nagyon erős.

És sorry,de azt hiszem a te cicádnál már lehet, hogy az ivartalanítás sem használna, ivarérés előtt kellett volna még, ha nem tenyésztő vagy.. Ha meg csak hobbi cica, akkor előtte kellett volna utánanézni, olvasni, mivel jár a kandúr tartása.Hiába kinti-benti cica, a lakás is az ő területe, a ti tárgyaitok is, ezért jelöli meg. Előfordul egyébként nőstényeknél is, bár ritkábban.

2012. jún. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Tegyük hozzá, nőstény cicáknál főleg ivarzás idején fordul elő.


Az előttem szólóknak tökéletesen igazuk van: erről nem tudod leszoktatni. Jelöl. Ráadásul nem rossz szokás, hanem teljesen természetes dolog.

2012. jún. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, nem azt írtam, hogy azt akarom, hogy ne spricceljen, hanem azt, hogy a tárgyainkat ne spriccelje le. A macska nem hülye, és tudom, hogy meg lehet neki tanítani, hogy különbséget tegyen a dolgok közt. Például a kerítés megengedett, a lakásban meg nem szabad spriccelni.
2012. jún. 30. 13:37
 6/9 Vicuska87 ***** válasza:
54%

De nem érted, hogy a tárgyak is az ő területét képezik. A lakás is az ő területe. Azt is bejelöli.

Ha nem viszed el ivartalanítani, meg is érdemled, hogy mindent összespricceljen.

2012. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor 10-en leírják ugyanazt, mért pontozod és szólod le?? Mi a baj az ivartalanítással? Nem jelöl, nem kóborol, nem harcol, nem csinál kölyköket. Játékosabb, bújósabb lesz. 7000 Ft-ot össze lehet szerintem spórolni. Minden hónapban 1000/2000.
2012. jún. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mert kiírtam, hogy ne írjátok azt, azért! Itt mindenki borzalmasan rossz szövegértésből. A macskát nem kicsi kora óta neveljük, nem tudjuk, mikor kezdett el először jelölni, ismerősé volt. Hogy miért nem akarjuk ivartalanítani, legyen a mi gondunk, NEM EZ VOLT A KÉRDÉS. Nem az ösztönt akarom belőle kinevelni, csak azt, hogy BENT NE jelöljön. Mi ebben olyan nehéz, hogy nem lehet megérteni?! A macska egy okos és tanulékony állat. Ha meg tudod neki tanítani, hogy ne ugorjon fel az asztalra, akkor azt is meg lehet, hogy bent ne jelöljön. A kérdésem ez volt, és nem más, ezért megköszönném, ha arra válaszolnátok, azért pontozok le, nem az eltérő vélemények miatt.
2012. júl. 1. 10:00
 9/9 Vicuska87 ***** válasza:
60%

Szerintem neked baj van a felfogásoddal.


Ne engedd be a lakásba, és akkor nem hiszi azt hogy az is az ő területe, és akkor nem fog jelölni!

Ha fedezésre akarod használni, mert nyilván azért nem ivartalaníttatod, akkor erre találták fel hormongátló injekciót. Beoltatod, és az durván egy 5-6 hónapra leállítja a hormon termelődést! És akkor nem fog jelölni.

2012. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!