Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik-e valamilyen oltás,...

Létezik-e valamilyen oltás, ami immunissá teszi a macskákat a patkányméreg ellen?

Figyelt kérdés
Már a második macskámat mérgezte meg így valami aljas rohadt szemét... Félő, hogy az egyetlen megmaradt is ilyen sorsra jut :(
2012. júl. 2. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az állatorvos tud segíteni, ha időben beviszed és szerencsétek van. Ha jól tudom a méreg megalvasztja a vért, azaz ha a macskádnak mindíg híg lenne a vére, akkor talán a méreg nem ártana neki annyira, de lehet elvérezne vagy más baja lehetne. Adj enni bőven a macskának otthon, hogy ne egyen máshol.
2012. júl. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nincs szerintem.
2012. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
Nem. A patkányméreg egy olyan anyag, ami kivonja a K-vitamint a szervezetből, és K-vitamin nélkül nem működik a véralvadás. A szervezeten belül folyamatosan keletkeznek apró sérülések, amik normál esetben azonnal be is gyógyulnak. Mérgezett állatnál viszont folyamatosan véreznek, és ahogy egyre szaporodnak, az állat szép lassan belepusztul a belső vérzésbe. K-vitamint lehet tartani otthon, az sokat jelent, ha azonnal megkapja a macska, amint az első gyanús jelet produkálja. Megelőzésképpen nem nagyon lehet használni, mert a folyamatos túladagolása sem egészséges. Ha nem patkánymérget használnak, akkor meg nem ér semmit.
2012. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!