Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudtok nekem ajánlani olcsón...

Nicegirl93 kérdése:

Tudtok nekem ajánlani olcsón vagy akár ingyen brit rövid kék szőrű kölyök kiscicát?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 18:45
1 2
 1/11 Vicuska87 ***** válasza:

Az expressz, apród és társai, tele vannak brittnek mondott házimacskával. Vegyél onnan!

Ez amúgy nevetséges kérdés, egy jó minőségű fajtatiszta brit, 60.000 HUF-nál kezdődik.

2012. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező!Ha talál szép,nagy újépítésű használatlan családiházat kérlek szólj,mert én még nem találtam ingyen,de nagyon szeretnék és szépen gondját viselném a háznak!
2012. júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tudnék itt neked linkelgetni hirdető oldalakon lévő fajtatisztának mondott kiscicát, de akkor nagyon le lennék pontozva. :)

Ha rendes fajtatiszta brit cicát szeretnél, írd be szépen googléba, hogy "brit rövidszőrű tenyészet", és nézelődj igazi tenyésztőknél. De ezek a cicák persze nem olcsók, de ha fajtatisztát szeretnél, az árával is számolnod kell.

2012. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
RD05: Jó volt a válaszod. :D
2012. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt nézelődj:

[link]

2012. júl. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, én meg egy Mercedest szeretnék ezüst színben, idei vagy 2011-es évjáratot, kevés kilométerrel, vezetett szervízkönyvvel, olcsón (Trabant-árban) vagy akár ingyen. Jó gazdája lennék, gyakran lenne cserélve az olaj, garázsban tartanám. Ha tudsz ilyet, kérlek szólj!

Miii, hogy ilyet csak totálkárosan találni?! Az meg hogy lehet, mikor annyi Mercit gyártanak?


Na, pont ilyen a kérdésed. Fajtatiszta legyen, kölyök, olcsón vagy ingyen. Ha van is ilyen, tuti, hogy valami komoly baja van. Jobb esetben csak egy kék színű keveréket sóznak rád. Akkor inkább fogadj örökbe, az is lutri, de legalább nem szaporítót támogatsz:

[link]

[link]

2012. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hatodik:


Azt azért tegyük hozzá, hogy egy utcai keverékcicánál kisebb az esély a genetikai problémára, mert jobban keverednek a génjeik. Egy fajtatenyészetben jóval kisebb a genetikai változatosság, hiába cserélnek egymás között tenyészállatokat. Valami oka csak kell legyen annak, hogy a fajtatiszta cicák átlag 2 évvel rövidebb ideig élnek, mint az ugyanúgy ellátott "vegyes" utcai cicák.


Persze utcai cicánál a fertőzés esélye jóval nagyobb. Megjegyzem, mi már igen sok cicát fogadtunk be utcáról, és - biztos csak nagy szerencsénk volt - egy beteg sem volt köztük.

2012. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, épp azért írtam, hogy jobb esetben keveréket sóznak rá. Rosszabb esetben meg egy beteges, beltenyésztett fajtajellegűt. Mi jártunk már így egy olcsó sziámival. Két-három hét múlva a karomban aludt el az állatorvosi rendelőben, fertőző (és gyógyíthatatlan) hashártyagyulladásban... Soha többé nem vettünk szaporítótól. Aki fajtatisztát akar, az vegyen tenyésztőtől, aki szűreti, oltatja a macskáit, és nem elleti halálra a nőstényt. Vagy fogadjon örökbe egy kék keveréket. Ez a kutyák esetében is így van.
2012. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszéljétek le róla. A kék britnél édesebb, béketűrőbb, aranyosabb cica nincs a földön. És nem igaz, nincs túltenyésztve, nem bolondul meg, nem támad a gazdájára, és relatíve egészséges fajta is. Ráadásul még okos is. Én tenyésztőtől kaptam ajándékba, viszont nem kiscicaként, hanem 1 évesen, mert két kandúrja volt, és az én cicámat kivonta a tenyésztésből, és elajándékozta herélten. Ilyen is van, de ez ritka. Az ilyen cicákat adják kb. 30e körül, ha elfogadod, hogy az édes kis kölyökkor nem a tied. Amúgy 60 és 80e között mozog. Nincs olcsón ez a fajta, csak turmix.
2012. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző, nem akarjuk lebeszélni a britről! Az olcsó, szaporítottról csak, mert az lutri... Eleinte én is olcsó kutyát akartam, de aztán beleástam magam a témába, rájöttem, hogy is van ez, mi a különbség a tenyésztő és a szaporító közt, és hogy a kedvenc fajtám fennmaradását támogatom azzal, hogy papíros kedvencet veszek. És ő tényleg olyan külsőleg-belsőleg, amilyennek lennie kell, és egészséges is. A törzskönyv nem sznobság.
2012. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!