Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lesz bátrabb a cica...

Mikor lesz bátrabb a cica költözés után?

Figyelt kérdés
8 éves ivartalanított nőstény cicámmal 5 év után költöztem egy másik lakásba. Minden bútort hoztam, az ő cicabútorait is, de szegényem nagyon bátortalan. Szinte egész nap a kis dobozában van, amit eddig is akkor használt, ha félt vagy megijedt. Nyilván most ott érzi magát biztonságban. Enni sem nagyon akart, az előbb már kínomban a kezemből adtam neki száraz eledelt, azt elfogadta. Majd az elé tett vízből is félig kilépve a dobozból ivott. Éjjel megébredtem arra, hogy bejárja a lakást, gondolom este a csendben nem annyira félelmetes. Mivel lehet még bátorítani? Mennyi idő amíg megszokja?
2012. júl. 2. 18:52
 1/5 anonim válasza:
pár napnál biztosan nem tart tovább, kell egy kis idő amíg megszokja:)
2012. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 borcsi02 ***** válasza:
De cuki,ahogy éjszaka felfedezi a lakást.:)Ez már biztos jó jel,ismerkedik a hellyel.Ha te is ott vagy vele,és biztonságban is érzi magát,hamar megszokja.Ha mégis aggódsz,én a helyedben a különböző helyiségekbe hívnám,csalogatnám,kicsit játszanék vele mindenhol,megmutatnám a szobákat.Ha együtt járjátok be,talán bátrabban fedez fel nappal is.De nem hiszem,hogy akár ez is feltétlenül szükséges lenne,megoldja ő.:)
2012. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Drukkolok, h rendben legyen minden, szerintem is jó jel, h éjjel kimereszkedik. én is aggódom, holnap költözünk 2 db 3 éves ivartalanított kislány cicával, ráadasul kertes házból kertesbe, és ők kinti-benti cicák. Tiszta ideg vagyok, nem tudom, h hogy fogom bent tartani őket ilyen melegben.
2012. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az elmúlt éjjel még bátrabb volt, már az ablakba is felment és tekingetett jobbra-balra. Meg kicsit hűsölt is. Végre volt wc-n is, szóval szerintem még pár nap és minden rendben lesz.(legalább is remélem)

Éjjel mikor elfáradt a nézelődésbe, végre lefeküdt a megszokott székére, párszor megébredtem, odanyúltam és ott durmolt.


Kedves utolsó, kitartás neked is, gyors és problémamentes költözést kívánok! :)

2012. júl. 3. 14:41
 5/5 anonim válasza:
Ez idő kérdése az én kölyökcicám jól tűrte a költözést kb pár nap alatt biztos felfedezi a terepet :)
2012. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!