Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha megérkezik a kiskutyánk,...

Ha megérkezik a kiskutyánk, akkor az anyamacska elviszi a kölykeit?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést írtam ki pár napja, ma megszülettek a kiscicák: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3140053-egy-..


A cicák a lakásban vannak, de jövő hétvégén megérkezik a kutyusunk is. Nem igazán jön ki az anyamacska a kutyákkal, nem azt mondom hogy fejvesztve menekül, ha meglát egy kutyát, de tart tőlük. Egy jó ideig a kutya is a lakásban lenne. Én itthon vagyok, úgyhogy tudom figyelni őket, de félek, hogy esetleg az anyamacska megtámadja a kutyust, hogy védje a kölykeit. Mit csináljak most?


2012. júl. 3. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg elég szerencsétlen időzítés, persze nem rajtad múlt. Van módod két külön szobában tartani őket?


Mindenesetrew ne engedd, hogy elvigye a kicsiket, mert odakinn nem lenne nekik olyan biztonságos. De én nem ereszteném őket össze, mert a kiskutya is mnég csak "tanulja" a macskákat, a cicamama pedig ilyenkor nagyon agresszívan védi a kicsinyeit.

2012. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy szoba-konyhás kis faházban lakunk most. Barátommal még fiatal jegyesek vagyunk, és béreljük a lakást. Na, de ez lényegtelen. Szóval sajnos nem tudom őket elkülöníteni. Elég nehéz helyzet ez, nem tudom mit csináljak...:( Tényleg hülyén jött ki ez a dolog.
2012. júl. 3. 20:03
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg igen nehéz eset. Látod, ilyen az élet, jót cselekedtél a kisicákkal, és ezért az élettől azonnal megkaptad a büntetésedet. De ne vegye el a kedvedet, mindeképpen jól döntöttél a kiscicákkal kapcsolatban.


Nincs lehetőség arra, hogy a kiskutyát csak egy-két hónap múlva hozd el? A gazdiválasztás úgyis csak 8 hónapos kora környékén történik (ha jól emlékszem, de nem mernék mérget venni rá), vagyis még akkor is titeket választ majd gazdáiul, ha 2 hónap múlva hozzátok el. Tudom, ez is pocsék javaslat, de most nem jut jobb eszembe.

2012. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az anyamacskával sok mindent nemtudsz csinálni,inkább a kutyust próbáld távol tartani a cicáktól,ne engedd neki,hogy nagyon közel menjen hozzá..hát nemtudom,mert írtad,hogy elég kicsi a ház :(
2012. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

*hozzájuk


Egyébként milyen kutya?

2012. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Arra a döntésre jutottunk, hogy a cicákat levisszük a pincébe. Mivel a pinceajtó mindig nyitva van résnyire, hogy szellőzzön a pince, az anyacica tud közlekedni, akkor megy ki, amikor akar. Ott nincs is dög meleg, kellemes 20-25 fok körüli a hőmérséklet. Látom most is a cicán, hogy nagyon, de nagyon melege van itt a kosárba. Így a kutyust is el tudjuk hozni. Amúgy golden retriever a kiskrapek.:) Ott biztonságban lesz a cicaalom, nyugalom lesz és csend, én meg lejárok majd sűrűn megetetni az anyacicát. Szerintetek ez megfelelő így?
2012. júl. 3. 22:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Mennyire világos a pince ott, ahová a cicák kerülnek? Arra gondolok, hogy amint a kiscicák szeme kinyílt, fényingerre van szükségük ahhoz, hogy a látás helyesen kialakuljon. (Ha jól tudom, az emberi csecsemőnek is kell a fény ahhoz, hogy a látóidegpályák és a látásközpont az agyban kialakuljanak.) De mivel a cicák sokkal kevesebb fényben is látnak, lehet, hogy a pincében is elég lesz nekik a fény. Nem értek hozzá, inkább csak fölvetem a kérdést, választ nem merek adni.


Persze ezzel kb. 3-4 hét időt nyertél csak. Azután a kicsik már maguktól ki tudnak majd jönni a pincéből. De ez is valami, addigra csak kialakul valami más megoldás.


A nagy kánikula miatt mindenképpen jó ötlet a hűvösebb pince, nics az a veszély, hogy kiszáradnak a kicsik.


Amúgy valóban igen rendes, felelősségteljes ember vagy, le a kalappal előtted, komolyan. Nem biztos, hogy sokat számít az elismerésem, de azért fogadd el. :)

2012. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy! :) Nem sötét a pince, pláne, hogy nyitva van az ajtó teljesen. De mégis hűvösebb, mint a lakás. Mindegy, biztos ami biztos megkérdezem az állatorvost, amúgy is fel akarom hívni az ivartalanítás miatt, megkérdezem, hogy neki mi a véleménye. És megkérem, hogy a rendelőnél kitehessem majd a kiscicák képeit, hogy "Gazdit keresnek" :)
2012. júl. 4. 08:14
 9/13 anonim ***** válasza:
De a kutyát előbb utóbb össze kell szoktatni a cicával, ha nem akarod hogy nagy korában széttépje. Márpedig ezt akkor kell csinálni amikor még pici.
2012. júl. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, de van az anyacicán kívül macskám, aki barátságos a kutyákkal, úgyhogy a kutyus macskák között fog felnőni.
2012. júl. 4. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!