Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges még, vagy már...

Lehetséges még, vagy már lekéstünk róla?

Figyelt kérdés
Cicáim a 4. emeleten éltek születésüktől fogva (1évesek múltak), egyszer kivittük őket egy nagyon-nagyon csendes parkba, féltek csak a fára másztak volna fel. Pár hónap múlva egy családiházba költözünk és ott lesz udvar és szeretném, hogy kinit-benti macsekok legyenek. Ez lehetséges még, ha igen hogyan?
2012. júl. 4. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze,hogy lehet.Az előző macskám 1 évesen került hozzám,addig lakásban élt.Az elején félt,mindig berohant a házba,mikor kivittem.Fokozatosan kell csinálni:az elején maradj velük,mikor kint vannak,és egy idő után meg fogják szeretni.
2012. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Természetesen. A macskának életeleme a szabad mozgás. Ha nem vigyázol rá kellőképpen, rövid idő alatt az egész környék macskája lesz. Átmászik a kerítésen és jár házról házra.
2012. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Maxitabi ***** válasza:
Persze, hogy lehet!!Ismerősömék cicája 10 évig 7. emeleten élt, mikor kiköltöztek, 2 héten belül sima vadászó cicává vedlett át. Tényleg figyelj az elején, és szoktasd fokozatosan őket:- első 2-3 hétben ne nagyon engedd ki őket, hogy az új helyet, szagokat bent megszokják, utána meg lassan ki tudod szoktatni, ahogy már írták.
2012. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 van, mindig mindent együtt csinálnak. Nem kell félnem, hogy nem jönnek vissza(ki vannak herélve)? Vagy hogy valami bajuk esik? Más macskákkal összeverekednek stb...
2012. júl. 4. 14:32
 5/11 Maxitabi ***** válasza:

Mindig történhet valami, ha kint vannak.

Nézz körül előtte: hány kutya van a szomszédoknál, mekkora, milyen kerítés (meg a lyukak, rések rajta. Ha sok a kutya, akkor veszélyes lehet. De a forgalmas utca is veszélyes!! Döntsd el aztán.

Nálunk felügyelettel vannak a kertben-nem őrzöm őket szó szerint,de arra ügyelek, hogy tudjam, még a kertben vannak. Különben benti cicák, és ha hívom őket, bejönnek (kajával lehet őket becsalni). Ha elmegyünk, akkor bent vannak és éjjelre is. Ilyenkor is a házban hűsölnek (döglenek). Amúgy meg a 7.emeleten laknak az év nagy részében, ezért a lakás jelenti a biztonságot számukra, ha megijednek is beszaladnak.

2012. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 borcsi02 ***** válasza:
Tényleg meg fogják szokni,sőt,imádni fogják.Egy cicának lételeme a friss levegő,hangok,napsütés,mozgástér.Fordított esetben lenne nehezebb,vagyis kinti cicát lakásba szoktatni.Viszont nagyon figyelj arra,hogy ki tudnak-e jutni a kertből,mert egy idő után bátrabbak lesznek,onnan is kikívánkoznak majd,felfedezni a világot,a tágabb környezetet.És egy cica addig megy,amíg csak fizikailag bírja,napról napra távolabb!!!Nem elégszik meg a szomszéd telekkel!És a legnagyobb gond nem is a többi macskával lesz(pláne ha ivartalaníttatod őket),hanem az autókkal.Sajnos velünk is ez történt pár hete,egy éves cicámat ütötték el,hiába volt nádszövettel lefedett kerítés,rések eltorlaszolása,helyből átugrották,kiszöktek,mert egész nap nem figyelheti őket az ember.A cicám hiába nem ment sehova tőlünk egy évig,egyszer lógott csak meg a kertből,és pont,mert tapasztalatlan volt,sajnos ez lett a veszte..Szóval az ilyesmi benne van a pakliban,akármennyire is ragaszkodó,megnevelt cicáról van szó.Én is azt hittem,hogy ha napi 12 órát foglalkozom velük,figyelek rájuk,ez nem történhet meg,és aztán mégis.Szóval szerintem,ha meg tudjátok oldani,magasítsátok meg a kerítést,pár tartóoszloppal és hálóval (erre van a neten egy csomó megoldás),hidd el megéri,és nem kell majd halálra aggódnod magad miattuk.
2012. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Házibarkácsban is meg lehet oldani a macskabiztos kerítést, csak akarni kell. Akkor nem megy ki a kertből, mert nem tud és nem fogják megmérgezni, elütni, nem szedi szét a szomszéd/kóbor kutya, nem kóborol el stb.

2012. júl. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Milibindi ***** válasza:

Szerintem inkább ne szoktasd ki őket, ha megszokták a benti létet, ott benn biztonságban vannak, sokan írják a kutyát hát szerintem a kutya a legminimálisabb veszély a macska ügyesebb sokkal és az ösztön benne van , hogy az idegen kutyától félni kell.( Nem tudom saját van-e) Hiába van kiherélve menni fog sőt keresni nem fogja kifejezetten, de ha találkozik ivarzó nősténnyel még párzik is vele persze kölyök nem lesz ,( ilyen esetben alakul macskáknál álvemhesség egyébként feltéve ha nem találkozik kandúrral minek kicsi az esélye) Verekedés is lehet a lakótelep ahol felnőttem kóbocicájának kikaparták a szemét nem tudom milyen nevű volt , de ivartalanított az tuti ,mert se kölyök se heréje nem volt ( gondolom kiherélt kandúr mert a nőstényekre nem jellemző a verekedés) Mindenki macskája nem lesz néha ide is jön idegen cica messziről meglát és elszalad pedig engem nem zavar, hogy a kertbe van, Ez a messzebb messzebb sem igaz így teljesen tanultam róla szóval ez etológiai kutatások szerint így a macskáknak nagy territóriumuk van ( sajnos ebbe bele tartozhat a szomszéd is) ezek át is fedhetik egymást és a hímek territóriuma több nőstényét is átfedi tehát az jóval nagyobb.

Egy szóval én nem szoktatnám, ki ha már hozzászokott a benti léthez így ő nem is fog valószínű kikívánkozni bár én tudnám rászoktatni, hogy csak benti cica legyen , kertes háznál ez nem sikerült

2012. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 borcsi02 ***** válasza:
Előttem válaszolónak igaza lehet abban,hogy az élet mindenképpen egyszerűbb és biztonságosabb lenne nekik,ha a lakásban maradnának,mert tényleg nem hiányozna nekik a szabadság,amit eddig nem tapasztaltak meg.De ha biztonságosra meg tudja csinálni a gazdi a kertet,hogy tényleg ne jussanak ki (ami nem egyszerű dolog,mert a macskák nagyon furfangosak),akkor szerintem lehetnének kinti-benti cicák.Amit írtam korábban,hogy messzebb és messzebb mennek,szerintem igaz,de relatív is persze,kinek mi számít már nagyobb távolságnak.Egy ilyen "kisragadozónak":) ivarosságtól függetlenül nagy territórium,vadészterület kell.A mi ivartalanított cicáinknak egy ideig bőven elég volt a két szomszéd hatalmas elhanyagolt telke vadászni,kalandozni,és már ennyi is bőven elég nagy terület lehetett volna egy macskának,de a kíváncsiság hajtotta őket,nem a térhiány.Még a zajos út sem tartotta őket vissza,arrafelé mentek,amit még nem fedeztek fel.Ha továbbra is hagynám a megmaradt cicámat kóborolni(amit nem fogok),szerintem fél éven belül kilométerekre elbandukolna,mert már most látom,merre jár.Mondjuk én nem ilyesmit tanulok,ezek csak az észrevételeim.
2012. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rajt vagyunk a témán már néha kivisszük a kertbe őket a pároméknál, tetszik nekik! Az egyik félősebb (ez jobb), de azért mászkál, egy-egy alkalommal kis területet fedez fel. A másik bátor (sajnos), 2. alkalommal már bejárta a nem kis kertet, és ment a szomszédba is ha hivtuk inkább futott. Szerintetek mennyi idő után unná meg a kintlétet? 2óra-1 nap? Márint miután magától bejönne a házba?

De olyan aranyosak, miután fél órát kint voltak bent a házban meg egyből kidölnek és olyan kis fáradtak (gondolom sok az élmény, szag, stb...).

2012. júl. 31. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!