Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a kiscicával?...

Mit tegyek a kiscicával? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
a kiscica amit ma kaptam allergiás a tujára ami az eddigi helyén volt. ezért nagyon begyulladt a szeme. anyám azt mondta hogy borogassam kamillával meg is teszem de nem tudom hogy fog-e használni. állat orvosra nincs pénzem . anyáék nem fizetik ki mert azt mondták hogy az én felelősségem. mit csináljak vele?

2012. júl. 4. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kellene egy állatorvos... próbáld meg valahogy elintézni. Amíg neked nincs önálló fizetésed, addig a szüleid is ugyan úgy felelősséggel tartoznak érte (ami az anyagi részét illeti.) A cica nem tehet róla, hogy neked nincs pénzed orvosra, talán ezeket az érveket felhozhatnád.


A kamilla elvileg jó, bár szemszárazságot okozhat. Még a szemcsepp használhat, akár a humán gyógyszertárból lévő is.

2012. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. júl. 4. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp borogasd neki, ha nem javul neki rövid időn bellül, el kell vinned állatdokihoz aki felír neki valamilyen gyógyszert. Ha rendes dokit fogsz ki, és csak gyógyszert ír fel, azért nem fog kérni semmit:)
2012. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kamillás borogatás valóban hatásos. Kis vattapamacsot vagy papírzsepit, esetleg puha ruhát belemártassz langyos kamillás vízbe és kívülről befelé áttörlöd a cica szemét, amíg a csipa (gondolom csipás) eltűnik. Fontos, hogy amivel kitörölted, utána ne használd újra az újrafertőződés miatt.

Az én cicámon segített, ráadásul én elvittem állatorvoshoz, és ő javasolta ezt. Nem is csinált semmit vele.

26/N

2012. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vicuska87 ***** válasza:

Szemvidítófű, az is nagyon.

Már ne haragudj, de elég érdekesen gondolkodnak anyukádék. Hogy tartozhatnál felelősségel egy kis cicáért, amikor még saját kereseted sincs. Szegény macska nem tehet arról hogy allergiás a tujára (bár nem tudom, hogy ezt ki mondta, mert ennyi erővel lehet macskanátha is), a tuja allergia kamu.

Egyébként a hierarchia: anyukádék felelősséggel tartoznak irántad, ezáltal a macskáért is.

2012. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-össel teljesen egyetértek. A szemvidítófű is jó, innen ered a neve.:) Igen, a tujára én sem fognám. A kiscicák egyébként is hajlamosak a szemgyulladásra tuja nélkül is.:)

Ami pedig anyukádékat illeti.. hát úgy vélem, hogy jó érzésű ember próbál segíteni az állaton, amelyik rá van utalva. Az én édesanyám sem akarta, hogy macskát tartsak, nem is nagyon szereti őket, de mégis segíteni próbált rajta, mikor szükségét látta.

26/N

2012. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
42%
Kamillázás, szemszárazságot okoz mivel por alapú (Doki se ajánlja) mivel annyira úgyse tudod megszűrni. Szemcseppet ajánlom, én cicámmal most jöttem dokitól és adott neki gyógyszert (kötőhártya gyulladása van) amit most kezelek és hamarosan jobban lesz. A gyógyszer egy kisgyerekeknek való. A kocsimban maradt a recept, de felhozom majd és leírom a nevüket. De kitartás, és anyuékat mivel nincs saját kereseted vedd rá, hogy ki kell fizetniük!
2012. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdekes hozzáállás a szüleid részéről.


Én azt javaslom, hogy kérj tőlük pénzt az állatorvosra azzal, hogy vezessék a tartozásodat banki kamattal, aztán amint lesz saját jövedelmed, kifizeted nekik kamatostul.


Talán ettől támad bennük egy kis jóérzés.

2012. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha dokira nincs is pénzed telefonon tanácsot kérhetsz tőle vagy vannak ilyen állatorvos blogok és ott is tudnak segíteni.Alergia nem jó dolog de nem öli meg az szent... sok folyadékot igyon hogy az allergén anyagok kitisztuljanak a véréböl. Szobádba tarcsad amíg lemegy az alergia és persze friss levegő járja át. Amikor bemész hozzá kézmosás mert ki tudja milyen alergének vannak a kezeden ami rá hatással lehet.
2012. júl. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 borcsi02 ***** válasza:
Amikor oltatni kell a cicát,azt sem fogja megkapni a pénz miatt?Meg a többi szükséges dolgot,pl ivartalanítást,féreghajtást,bolhairtót?Ezek a minimumok,amik egy cica egészségéhez szükségesek.Máskülönben eléggé ki lesz szolgáltatva,egy csomó mindent elkaphat,akár más macskáktól is,és nagyon beteg is lehet,és akkor kezeltetni még többe fog kerülni,ha egyáltalán lehet még akkor rajta segíteni.:(Tényleg jó ötlet,hogy anyukádék megelőlegezzék neked a pénzt ezekre a fontos dolgokra.Vagy esetleg kérheted,hogy szülinapodra,karácsonyra,stb előzetesen kapj erre pénzt,más ajándék helyett.Ezzel a szüleid felé is tudnád bizonyítani,hogy felelősségteljes gazdi vagy,és hajlandó vagy ezt az áldozatot meghozni a cicádért.Szerintem működhetne így a dolog.Hidd el,nagyon hálás lesz érte a cica,és ez bármilyen ajándéknál többet ér!
2012. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!