Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hormoninjekciót adat valaki a...

Hormoninjekciót adat valaki a macskájának?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amelyik álvemhességet okoz, és nem lesz vemhes utána. Hatásos, mennyi ideig jó, mikor kell neki beadatni?
2012. júl. 5. 19:06
 1/9 Vicuska87 ***** válasza:
Ezt általában csak tenyésztők szokták adatni. Inkább ivartalaníttasd, az nem annyira káros.
2012. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ivartalanítani sajnos nem tudom.
2012. júl. 5. 19:19
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:

A hormoninjekció, szerintem drága, és nagyon káros a macskára nézve.

Én sosem adatnám neki, ezért vannak az enyéim ivartalanítva.

2012. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hosszabb távon az ivartalanítás olcsóbb. És ami a legfontosabb, a cicának is jobb.
2012. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, de most az ivartalanítás nem megoldható. A probléma ott kezdődik, hogy nem az én macskám, hanem a szomszéd öreg nénié. Ő pedig nem fogja ivartalaníttatni a macskáit. Nekem most nincs anyagi keretem 3 macskát ivartalaníttatni, ezért szeretném ideiglenes megoldásnak a hormoninjekciót. Őt nem zavarja, hogy vemhesek a macskái, engem annál jobban, mert ide hozzák a kölykeiket és már ellepik az udvart. Tarthatatlan az állapot. Megölni egyértelmű, hogy nem fogom őket, még bele gondolni is borzasztó, de ennyi macskának meg már nehéz gazdát találni. Most már csak egy kis kandúr van itt, ezért szeretném még most megelőzni a következő almokat.
2012. júl. 5. 21:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nehéz helyzet, megértem, hogy nem tudod más 3 cicáját ivartalaníttatni. Az is szép tőled, hogy a kiscicákat nem bántod - sajnos túl sokan választják az egyszerűbb megoldást, elteszik a kicsiket láb alól.


Macskamentők szoktak ivartalanítási akciókat szervezni. Befogdossák egy-egy környék kóbor cicáit, ivartalaníttatják, majd visszahelyezik őket a régi helyükre. Azt javaslom, érdeklődj a lakóhelyedhez közeli pár ilyen macskamentő szervezetnél. Ha ők nem tudnak is segíteni, talán adnak tippet, ki tud. Eltarthat egy ideig és sok szervezetet kellhet megkérdezned, de jobb tippem sajnos nincs.

2012. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás olcsóbb mint a hormon hülyeség.

1 káros a macsekra

2 drága

3 nem csak egyszer kell megtenni

2012. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A végleges megoldás az ivartalanítás lesz, de most tényleg nem megoldható és addig is kell valami, hogy ne legyenek megint kölykök. Most épp építkezünk és tényleg nem fér már bele 3 macsek ivartalaníttatása. Én vagyok itt a szomszédoknak a pancser, aki befogad minden állatot, utána meg szenved a gazdakereséssel és úgy látszik ezt már a macskák is tudják. Megpróbálom a fajtamentőket, meg teszek félre rá pénzt.
2012. júl. 5. 23:26
 9/9 A kérdező kommentje:
*Macskamentőket.
2012. júl. 5. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!