Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemsokára kiscica érkezik!...

Nemsokára kiscica érkezik! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sosem voltam macskás, inkább kutyás. De nemrég megláttam neten egy kiscicát, és beleszerettem. :)

Még nagyon kicsi kölyök.

Hogyan tovább? Miket kell beszerezni? Milyen oltások kellenek?

Hogyan kell megnevelni? Kertesházban élünk, itt sok a "félkóbor" macska.

Mit csináljak, hogy kötődjön is hozzánk, ne akarjon nagyon elcsavarogni. Tudom, hogy a macskának megtiltani nem lehet a kalandozást... de mégis, nem szeretném, ha már néhány nap múlva elcsapva találnám a ház előtt.

Nem szobacica lenne! Kinti-benti.

Help, pls! :)



2012. júl. 6. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Beszerezendő holmik: alomtálca, etető és itató tálka, játékok (pl. csörgős labda), kefe és esetleg fekvőhely, de tulajdon képpen úgy is oda fekszik majd, ahova szeretne.:) Ha kinti-benti lesz, akkor a kaparófa felesleges, mert a kinti fákon élezi majd a karmait. Az alomtálca azért kell, mert eleinte mindenféleképpen jobb, ha kizárólag bent tartod. Így jobban fog kötődni hozzád és a környezetéhez. Alomnak én a szilikonosat ajánlanám, mert az 5L-es elég 1 hónapra, és nem kell cserélgetni, csak a kakit kell kiszedni.

Az oltásról és a féreghajtásról itt találsz bővebb infót: [link]

Tejet ne nagyon adj neki, mert attól mehet a hasa. Nem tudom, hogy a pénztárcád milyen tápokat engedhet meg magának, de a whiskast, friskiest és a hasonló szupermarketekben kaphatóakat nem nagyon ajánlom, mert nem túl jó minőségűek, kevés a hústartalmuk. Vannak középkategóriások, pl. a Cat chow, én ezzel etetek, kilója 850 körül van. De vannak persze jobbak is, pl: Happy cat, Perfect fit, Acana, Orijen, Royal canin és még sorolhatnám...:)

2012. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. júl. 6. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!