Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb. kéthónapos kiscica miért...

Kb. kéthónapos kiscica miért szopja, nyalja, karmolja a tenyeremet, karomat? Hallatszik ahogy cuppogtat . Mit lehet csinálni, hogy ne "támadja" le a lábaimat? Hogyan lehet fegyelmezni és idomítani? Garzonban lakom, eléggé stresszes a helyzet!

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát te h*lye vagy. Mi az, hogy fegyelmezni és idomítani? Vajon téged fegyelmezni kell, ha hiányzik az anyád, mert túl korán vesztetted el? Vagy mert nem kapsz eleget enni? Javaslom, hogy keress neki új gazdát. Neked nem szabad állatot tartanod. (amúgy miért, ha nem garzonban laksz, akkor nem csinálja?)
2012. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát valóban az a helyzet, hogy érdemes megismerkedni egy kicsit az állatok szokásaival, mielőtt befogad egyet az ember. A cica bizonyára azért próbálkozik, mert korán választották el. Idővel le fog szokni róla.
2012. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Játszik.Vegyél neki pár labdát,hátha akkor nem téged fog "letámadni".
2012. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
keressél neki új, szerető és hozzá értő gazdit ahogy az első is mondja, mivel neked halvány lila gőzöd sincs az állatokról.
2012. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 borcsi02 ***** válasza:

Szegényke még nagyon kicsi:(...és egyedül van,cicamama és tesók nélkül.Hozzád szeretne fordulni játszani,egy kis törődésért,társaságért,a maga módján!!!!!!!!!Mostantól hozzád tartozik,kötődik,mert te vagy a gazdija.Ezért nem szabadna idegesnek lenned rá.Olyan kis elveszettek ilyenkor.Hagyd odabújni,játssz vele(pompom,lelógó bigyók,stb),beszélj hozzá(de ne csúnyán)!Majd kinövi ezt a korszakot,de tényleg nem lehet hibáztatni,ha most ilyen.Ha ketten lennének cicák,eljátszanának egymással,de mivel csak te vagy neki,ezt meg kell oldanod!

Ja,és ilyenkor még nem kell fegyelmezni,főleg nem a játékosságáért!

2012. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vicuska87 ***** válasza:
Egy macskát, 12 hetes korában szoktuk elválasztani. Tehát ez egy nagyon kis macska, akinek még az anyja mellett lenne a helye. Most te vagy neki az anyja. De ne akard idomítani, és fegyelmezni sem, ő még játszik nagyokat, és sokat alszik. Ha garzonba laksz, akkor miért vettél macskát?
2012. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Egy normális cicát kb. 12 hét után választanak el a mamacicától. Ez alatt az idő alatt a cicóka rengeteget tanul a mamitól. Én, mikor vártam a cicára, a gazdi azt mondta, 3 hónap, se több se kevesebb! Addig a cicát nem adja! Igaza volt! Okos, értelmes cicát kaptam. Rögtön tudta hova kell pisilni kakilni, gond egy szál se! És eszembe nem jutott fegyelmezni, ha valami nem úgy történt, ahogy én szerettem volna.

Ah, nem koptatom a billentyűzetet, olvass utána a neten, hogy mit miért csinál a cicus.... Vagy add tovább egy olyan gazdinak, akinek nem lesz gond, hogy a cica nyalja, karmolja, támadja....nem folytatom. Üdv.

2012. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy, minek neked cica?????
2012. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 borcsi02 ***** válasza:
Jó kérdés...
2012. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
keresi az anyját, mert szeretne tejet szopizni. És amit csinál az nem karmolás, hanem az anyja hasát szokta így nyomkodni cumizás közben. Esetleg az segít, ha kap valami puha takarót, amit szopizhat. Mindenesetre lelki beteg lesz az biztos. Nekem volt egy cicám, aki szintén korán vesztette el az anyját, és még öt évesen is ezt csinálta egy bizonyos takaróval. Csak az volt a különbség hozzád képest, hogy engem nem idegesített, hogy másnak is vannak érzelmei, hanem meghatott, és igyekeztem nagyon sokat szeretgetni.
2012. júl. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!