Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom megitatni a macskám...

Hogy tudom megitatni a macskámat fecskendőből, ha mindig elrántja a fejét?

Figyelt kérdés
Nagyon ki van száradva az orvos szerint, ő adta a fecskendőt is. Végülis le tudom fogni és belespriccelni a szájába, csak félek, hogy megfullad.

2012. júl. 6. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog megfulladni. Ha már a szájában van akkor vigyázz hogy ne köpje ki, a fejét tartsd egy kicsit hátra és akkor már muszáj lesz lenyelnie :)
2012. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Oldalt van egy rés, ahol nem ér össze a fogazat, oda dugd be és lassan adagold. Mindig annyit, hogy le tudja nyelni. Napi 1 dl-t legalább bele kellene diktálni, de ezt gondolom, a doki is mondta. Sokszor állj neki, mindig egy kicsit.
2012. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1.-nek: Itattál valaha fecskendőből macskát? Ha nem, elmondom: nem fogja lenyelni mindet, egy részét simán kicsorgatja oldalt. Azért kell sokszor adagolni naponta, hogy végül belemenjen a megfelelő mennyiség.
2012. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az orvos nem adott neki infúziót? Vagy azon felül kell otthon fecskendővel itatnod?


Mi a cica baja? Eszik rendesen? Ha csak az ivással van gond, beszéld meg az orvossal, hogy hagyja benne a vénakanült és akkor otthon is adhatsz neki infúziót. Persze szigorúan az orvos utasítása szerint, túl gyorsan nem szabad. A macskadobozban nyugodtan ellesz a cica, a kanük meg akár 3 napig is benn maradhat neki.


Nekünk sajnos már volt ilyen esetünk az egyik cicánkkal.

2012. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem adott neki infúziót.
2012. júl. 6. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit, hogy segítsen lefogni, miközben te adagolod a vizet. Ha oldalt kicsit megnyomod a száját, kinyitja. Ilyenkor kicsit csepegtess a szájába, majd engedd el, hogy lenyelje. Megfulladni nem fog, legfeljebb kiköpi a vizet.
2012. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit már írtak,hogy megfogod magabiztosan ,oldalról be a szájába a fecsi és lassan adagolod.Az infúziót nem értem mért nem kapott a cica ha ennyire kivan száradva és gondolom ezáltal levan gyengülve is.
2012. júl. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a körülményeket, de ha nincs semmi kényszerítő ill. kizáró körülmény, és az állatorvos az erősen kiszáradt cicának nem ad infúziót, hanem egy fecskendővel hazaküldi a cica gazdáját, akkor ahhoz az orvoshoz többet nem szabad állatot vinni.
2012. júl. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, 2. hozzászóló jól írja. (nem olvastam el mindet)

Megfogod a grabancát, oldalt hátul beteszed neki a fecsit, picit nyomsz. Ez olyan reflexet indít be nála, hogy kénytelen lenyelni. Egy kicsi fog persze kijönni, de a nagy többség lemegy a pici pocakjába.

2012. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!