Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfürdethetem?

Megfürdethetem?

Figyelt kérdés
4 hónapos kiscicám nagyon bolhás volt és ki szeretném mosni a szőréből, valamint belemászott a grillsütőnk kéményébe és kormos is lett. Odakinnt nagyon meleg van. Langyos vízbe óvatosan megfürdethetem? Lesz baja? Megszárítsam?

2012. júl. 8. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Langyos vízben megfürdetheted, de tudd, hogy a bolhák elég rafkós jószágok, a zuhany nem mindig elég nekik. Sőt, ha hátulról kezded, és a feje felé haladsz, a bolhák is így fognak, így mind a cica fején fog tobzódni. Képzeld el, a rókák, ha már nagyon viszketnek, vakaróznak, lassan belemásznak a vízbe, szájukban egy fadarabot tartva, hogy ahogy lassan elmerülnek, a bolhák mind-mind előreugráljanak, végül át a fadarabra. Szóval ha fürdetni kezded, minél fentebbről indulj hátrafelé. Gondolom, tudod, hogy sem a szemébe, sem a fülébe nem mehet víz, sőt, úgy egyáltalán a fejét el kellene kerülni. Semmiképpen ne használj vegyszert (emberi sampont se, szárít!). Ne szárítsd meg, ha tudod, egy kicsit törölgesd át ronggyal.

Tudnod kell, hogy valószínűleg a cicád traumaként fogja megélni a fürdetést, úgyhogy igyekezz vele nagyon gyorsan végezni, de ha úgy látod, hogy még így is retteg, hagyd a francba, inkább egy adandó alkalommal egy nedves ronggyal töröld át, így szabadulj meg a koromtól, a bolhák ellen pedig nyakörv, vagy csepp a megoldás.


Itt még olvashatsz többet: [link]

2012. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okéss.:)) Köszí.
2012. júl. 8. 15:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Oo-- Oo egy ujjnyi kutyasampont tettem rá?? Lesz valami bajja?
2012. júl. 8. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz a cicának baja a kutyasampontól.
2012. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ÓÓ.. köszike.. a választ is! :) Amugy annyira nem félt tőle csak egy kicsit. De nem ugrott ki meg ilyenek csak kapaszkodott.
2012. júl. 8. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!