Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfürdessem vagy majd megtisz...

Megfürdessem vagy majd megtisztítja magát?

Figyelt kérdés
Nemrég találtunk egy perzsa cicát, egy főúton rohangált és hazavittük. Nem volt nagyon piszkos, de én azért megfürdetném, hátha vannak benne kórokozók vagy bacik, ki tudja merre járkált és mit szedett össze. A lakásban tartjuk, ráadásul van egy 3 éves kisfiam, ezért a biztonság kedvéért megfürdetném. Látom rajta, hogy tisztogatja magát, de én azért nem vagyok teljesen nyugodt. Ti mit javasoltok?
2009. júl. 11. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok macskatartó, de amennyire én tudom utálnak fürdeni.
2009. júl. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A cicák utálják a vizet...
2009. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne fürdesd meg, csak fésüld meg a szőrét. A perzsa macskáknál ez nagyon fontos, minden nap át kell egyszer fésülni őket, mert különben lenyelik a szőrt, és vagy megfulladnak tőle, vagy szőrgombóc lesz a gyomrukban, amit nem tudnak megemészteni. Ha ez bekövetkezik, rohanhatsz az orvoshoz, hogy műtse ki belőle.. Egyébként lehet kapni száraz sampont, azt csak rászórod a szőrére, aztán kikeféled belőle és kész is.
2009. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A legideálisabb megoldás tényleg a szárazshampon. Két perzsám van, én is használom rájuk. Ne felejtsd el a féreghajtót sem (recept nélkül kapsz néhány száz forintért)

és bolha/kullancs irtót (Frontline-t javaslom, ez csepp, a tarkójára, lapockájára kell cseppenteni)

Le a kalappal előtted, hogy befogadtad, legyél jó gazdája!

2009. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=fLiifGt_q-8


Azért nem minden macsi utálja a vizet :)

2009. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Anyukám is régebben talált egy kiscicát aki beleesett a mészbe. Őt feltétlenül megkellett fürdetni és nem lett semmi baja:) közhit és tény a macsekok utálják a vizet, de bajuk ettől nem lesz. De lehet kapni szárazsampont is macskának próbáld meg inkább azzal.
2009. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem fürdesd csak meg cicasamponnal.

Nem fog neki tetszeni, de nem lesz semmi baja. Utána a hagyd a lakásban megszáradni és szépen fésülgesd meg többször is óvatosan.

Aztán el kellene vinni állatorvoshoz, nézze meg nincs-e baja kapjon féreghajtót esetleg oltást stb. Ezek után biztonságban lehettek a fiad is játszhat majd vele.

2009. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2009. júl. 11. 18:54
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha hagyja magát, megfürdetheted, de a legfontosabb, hogy elvidd orvoshoz oltásokra és ivartalanítani.
2009. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18:11-es vagyok ismét. Szerintem azért vannak cica samponok is az állatosboltban mert meglehet fürdetni a cicát:) szóval nyugodtan fürdesd meg Bobi Cica samponnal, az a legjobb:)
2009. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!