Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez még normális...

Szerintetek ez még normális vagy kezdjek el aggódni?

Figyelt kérdés

A cicánk vemhes, ma 65 napos, de semmi jelét nem látom annak, hogy fialni fog. Még mindig eszik rendesen, fekszik az ágyon, nem keresett még helyet sem magának (vagy csak nem vettem volna észre?). Nem tudom, hogy ez normális e. Régebben fialt már egy cicám, de ő teljesen másabb volt.

Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata ez ügyben?

Aggódnom kellene talán vagy még ez így normális?

Nem kérnék negatív hozzászólást és az ivartalanítással légyszi hagyjatok, köszönöm!



2012. júl. 10. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem nem vagy tenyésztő,de elletni azt tudsz...Akkor most mégis milyen segítséget kérsz,ha nem tudsz felelős állatartó lenni akitől elvárható,hogy ivartalanít?


65 nap..honnan számolod a napokat?Teljesen normális ez hisz a macskák többsége este/éjjel ellik és nem törvényszerű a 65 nap.

2012. júl. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!

Azért írtam oda, hogy az ivartalanítással hagyjatok, mert ezt mi már itthon megbeszéltük, hogy amint megfial és lehetőségünk lesz rá ivartalaníttatjuk és nem akartam erről vitázni.

És egyébként felelős állattartónak tartom magam, most becsúszott ez a vemhesség, mert kiengedtük a cicát, nem figyelhetem egész nap, hogy mit csinál...

De szerencsére már vannak gazdijelöltek is...

2012. júl. 10. 10:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nemsoká elviheted az állatorvoshoz,és egyúttal az ivartalanítást is megbeszélitek:)Amúgy 1.:Már nem azért,de a kérdező nem szaporító,vagy ilyesmi!én nem nagyon ismerek házi macska tenyésztőt de te tudod!amúgy meg szerintem teljesen normális,ha egy macska ellik!A nők is szoktak szülni,még sem szaporítók!Nem?:)
2012. júl. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj. Én is figyeltem a jeleket folyamatosan a vége felé. Semmi nem volt. Meg volt a kis elletője is minden. Aztán éjszaka a semmiből felébresztett, hogy itt bizony picik lesznek. Fel fogod ismerni, ha jó a viszonyotok, zaklatni fog, nem fogod tudni lerázni, rángatózni fog, és bumm egyszer csak elfolyik a magzatvíz. Nálunk így volt. Négy picit hoztunk a világra negyed kettőtől fél hétig. Kifáradtunk mind a ketten :)))
2012. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cs.dóraa ***** válasza:

Ne aggódj.Nekem 3hónapja fialt a macskám és én is kiszámoltam hogy kb.Mikor fog fialni,de hiába nem tudhattam melyik nap párzott be így hamarabb fialt.Szerintem a te cicád is máskor párzott mint azt kiszámoltad!

Amúgy is 65-70nap a vemhességi idő!

2012. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 cs.dóraa ***** válasza:
Még annyit hogy ha jó a viszonyotok minden féle képpen kérni fogja a segítségedet.Az én cicám is felébresztet,nyugtalan volt,hízelgett és lehetett látni hogy elfolyt a magzatvize,2 cicánál segítettem,másik 2nél már nem kellet mert azok később születtek.
2012. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!