Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harap a macska és felmászik a...

Zsizsik666 kérdése:

Harap a macska és felmászik a lábunkon, az embereknek nekiugrik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen normális macska nem veszett, csak ha főleg idegenek jönnek hozzánk nekik ugrik, megtámadja a lábukat. Néha a fülembe harap vagy az orromba éjszaka. Közben kicsavart testtel ugrál oldalazva, mikor támad. A lépcsőn is kitekeredve ugrál felfelé, fülét hátracsapja, a szemét ilyenkor valahogy bekancsítja, ha ilyenkor be akarunk menni a házba, akkor támad.

5 hónapos


2012. júl. 10. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ajánlom Az Ördögűző című klasszikus megtekintését.
2012. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Orlando Dos Santos válasza:
Hm...attól függ, ki kérdezi. Ha én mondjuk egy barnamedve vagyok, akkor le van sajnálva a macska aki felmászik. Ha másik macska vagyok, akkor vagy párzani akar, vagy homokos a felmászó macsek. Ha ember vagyok, akkor legyintek, és sicc. Egyébként - macskabarátként - a közhiedelemmel ellentétben - a macsek is idomítható, ha nem is annyira, mint a kutya. Sicc. Meg fogja tanulni.
2012. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ne már ez most komoly! Csak nekem van ilyen macskám ? :(
2012. júl. 10. 15:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Kölyök még, játszik. Ha gorombáskodik, a nyakbőrét fogd meg és kicsit rázd meg (nem felemelve, csak a földön), közben szigorú hangon rá kell szólni. Ha harap, az orrára koppints két ujjal. Jó megoldás az is, hogy egy összecsavart újsággal meglegyinted, ha vadul. Egy idő után elég megzörgetni a papírt, érteni fogja. Nem szabad hagyni, hogy gorombán játsszon. Nevelhetőek, csak több türelem és hosszabb idő szükséges, mint a kutyánál. Enyém szépen megtanulta a "maradsz" parancsot, leül a szobaajtóban, nyugodtan ki tudunk menni a lakásból.
2012. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Játszik, de ha nem kezeled, felnőttként is támadni fog. Kösd le valamival, legyen egy játszópajtása. Ha ez nem megy anyagilag, akkor legyen kéznél egy vízzel teli kézi permetező, azzal fújd le. Nekem bevált ez a spriccelős módszer, amikor kiszökdécselt a lépcsőházba... :)
2012. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt a vizeset megpróbálom, meg hogy rákiabálok, nem szoktam amúgy ordítani. Az újságtól nem fél, sőt semmitől, semmilyen zajtól,pl. a hajszárítótól sem. Annak is nekimegy :) A siccezés nem használ, megint hátrahúzza a fülét, és támad :(
2012. júl. 11. 13:14
 7/12 A kérdező kommentje:
Anyagilag 25 macska is beleférne, de időm nincs kettőre sem, erre az egyre is alig. Azért nem kutyám van, mert a macska önállóbb, jobban elvan magának. Azért foglalkozok vele órákig többször egy nap, de vannak olyan napok, hogy sajnos egyedül kell hagynom egész napra.
2012. júl. 11. 14:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Éppen emiatt lett volna jobb két macska, akkor egymással tudnak foglalkozni, van társaságuk mindig, nem unatkoznak, kevesebb a gond velük. Főleg ha ilyen problémás macska.
2013. nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Manita92 válasza:
Vannak ilyen macskák, előfordul. Ha agresszívan viselkedik veled, akkor kábé azt kell csinálni mint a kutyáknál (macska nem ismer el falkavezért, de domináns egyedet igen). Megragadni a tarkóján (ettől ledermed) és a földre nyomni addig, amíg le nem nyugszik ezzel "megadva megát". A ragadozóknál (tigriseknél is) ez a bevett szokás agresszív interakcióknál, hogy a gyengébb egyed lefekszik és az érzékeny oldalát mutatja (oldal, has). Egy idő után rá fog jönni, hogy te vagy a főnök.
2013. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Cynthiaa válasza:
Ugyan ezzel szenvedek. 6 éves szoba cicáról van szó. Kiskorában nem szoktattam más állatokhoz, védi a területét, nem szereti más állatok szagát. Találtunk rgy kiscicát, a fürdőben tartjuk. Tegnap este óta nem tudok bemenni a szobámba, mert nekem akad ugrani, fújtat és morog. Meg olyan boszorkányos hanggal nyávog. A pupillái meg olyanok, mintha lsd-zett volna :D senki nem hitte el nekem, de már hárman próbáltak bemenni, mindenki alig tudott élve kijutni:D és a fürdőkádban alvás nem egy kellemes dolog. Kérlek segítsek. Nem lehet hozzászoktatni a szaghoz, nem lehet nevelni, ha megütöm csak mérgesebb lesz. Nem lehet valami nyugtatót adni szerencsétlennek?! Tudom, nagyon kegyetlenül hangzik, de egyik cicától sem válok meg, egyiket sem fogom kirakni. Spricceltem vízzel, nyakon is öntöttem, de egyre csak rosszabb.
2019. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!