Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 8 hetes kiscicát még el...

Titok21 kérdése:

Egy 8 hetes kiscicát még el lehet választani az anyjától?

Figyelt kérdés
Születtek a macskánknak kiscicái.2,és abból csak az egyiket tudtuk elajándékozni.A másik azóta nálunk van.(2 hónap)Az apukám nem engedi hogy még egy macskánk legyen,"egy is elég".Azon gondolkoztak a szüleim hogy elviszik menhelyre. :(( De én ezt annyira sajnálnám.Főleg,mert elő kell keresni a bozótosból mindig (nem egyszerű,mert egy drótkerítés alá szokott bemászni)és magától nemigazán jön elő enni,nekünk kell megkeresni,ez is a másik kérdésem.Miért?És azért kérdezem,hogy el lehet-e választani ilyen korban,mert félek hogy már túlságosan ragaszkodik az anyjához,és ha elviszik,akkor nagyon rossz lesz neki.Azt hallottam hogy 8 hetes korig el KELL választani.Miért? Amit az előbb leírtam indok miatt?

2012. júl. 11. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
cicát 12 hetesen szoktak elválasztani. Addig a gazdáinak is kell vele foglalkozni, mert, ha nem szokik az emberhez, vad lesz.
2012. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Ideális esetben 12 hétig maradnak az anyukával a kölykök ez vadonban tovább is tart.

Azért nem megy oda a kölyök,mert nincs emberhez szokva.

Szüleid pedig gondolkodjanak és tartsanak felelősen állatot és ha nem kell a szaporulat akkor nem ártana az ivartalanítás fogalmával megbarátkozni.

2012. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem-nem. A cicát 8 hetes kornál előbb soha, legvégső esetben sem szabad elválasztani. Ez a legalsó határ, 12 hetes kor a legoptimálisabb.

Majd megszokja, hogy nincs ott az anyja. Ezen a macskák döntő többsége átesik.

2012. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
8 hetes korban már el lehet választani,de nem árt várni még pár hetet.
2012. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi a cicánkat 7-8 hetes korában hoztuk el,azóta él és virul!De nem lehetne valahogy annak a cicának gazdit keresni,nem pedig beb*szni a menhelyre?:(
2012. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szabodavidfeco válasza:
el lehet választani.
2012. júl. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat :)) Igazából mi foglalkoznánk vele,de kicsit félénk,és nem nagyon jön elő,és nem akarjuk ráerőltetni :/ De szerintem meg fogjuk tartani,az anyukám nem olyan aki csak úgy eldobja magától az állatokat (és én sem) . Azzal pedig nem tudunk mit csinálni,ha nem jön elő enni :/ Bár az anyja mindig hívja,de néha akkor se jön elő :( Ezzel viszont nem tudunk mit kezdeni.Hegyen lakok,kertes házban,tehát a macskáinknak itt jó dolguk van.De igazából attól félünk,hogy nem eszik eleget.Mivel még kismacska,és növésben van,sokat kellene ennie .Azt vettük észre,hogy amikor megkeressük,és odarakjuk a tálkájához,látjuk rajta hogy éhes,és habzsolja be az ételt,de mégse jön elő magától,pedig meg is rázzuk a dobozt de nem nagyon érdekli :/
2012. júl. 12. 09:32
 8/9 anonim válasza:

Már bocsánat de, a macskát menhelyre adni,marhaság!

Inkább, gazdát kellene neki találni,ennyire foglalkoztok a cicával?

Amúgy meg,én sosem választom el,az anyukát,a cicusától.Mert ragaszkodnak egymáshoz.

Amúgy elválasztani,akkor lehet,ha nem sír mamája után,és eszik már,és nem szopik.

2012. júl. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már magától eszik,és mostanában eben az 5-6 napban,már jön enni (nem mindig) ,és többször van már itt velünk. Egyébként szerintem megtartjuk,mert mostanában nem esett szó arról,hogy menhelyre visszük.A szüleimet nem nagyon zavarja hogy itt van . Etetjük játszunk vele,és rendben lesz,szóval szerintem őket se fogja zavarni.Mármint úgy értem hogy miért ne tarthatnánk meg? :)) Köszönöm a válaszaitokat :)
2012. júl. 14. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!